«Я ХОЧУ ЗНЯТИ З РЕЄСТРАЦІЇ СВОГО СИНА, ЩОБ МЕНІ ПРИЗНАЧИЛИ СУБСИДІЮ. ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?»

Таке запитання звучить у багатьох листах, які приходять до редакції "Эхо".

При призначенні субсидії враховується доход усіх, хто зареєстрований за даною адресою, тому чимало українців намагаються зняти з реєстрації членів своїх сімей та знайомих, які давно не живуть з ними.

Багато людей не знають, які правила цієї процедури, бо останнім часом умови стали жорсткішими і зняти людину з реєстрації стало набагато складніше, ніж колись. Докладніше про це розповіла житомирський адвокат Наталія Радушинська - заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області та голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Житомирської області.

 

Добровільно чи через суд?

- Щоб зняти людину з реєстрації, існує два шляхи: добровільна згода особи на зняття з місця реєстрації та судове вирішення спору, - пояснює Наталія Вацлавівна. - Перший шлях, безумовно, найшвидший і найпростіший. Особа має подати заяву до виконавчого комітету органу відповідної ради за місцем знаходження житлового приміщення або до центру надання адміністративних послуг. Громадяни, які не можуть самостійно зробити це, можуть залучити представника за довіреністю. При поданні заяви та всіх необхідних документів орган реєстрації має прийняти рішення про зняття з місця реєстрації або відмову в знятті з реєстрації.
Інший шлях - судовий. Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням у судовому порядку та подальшого зняття з реєстрації залежить від того, чи є особа членом сім'ї власника житлового приміщення. Якщо це член сім'ї, тоді суд бере до уваги період, протягом якого особа припинила фактичне проживання в житловому приміщенні. Позов краще подавати після спливу одного року. Суд у кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність поважних причин для припинення користування приміщенням особи, яка не проживала понад встановлений строк.
А якщо особа не є членом сім'ї, власник може звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, та зняття з реєстрації.

Чи можна аліменти виплатити не грошима, а майном?

"Ми з чоловіком вирішили розлучитися і самим визначити розмір та періодичність виплат аліментів, враховуючи всі існуючі сімейні обставини. Можливо, аліменти будуть виплачуватись майном, а не грошима. Як укласти договір на виплату аліментів і чи існують конкретні умови при укладанні такого договору?".
- При укладанні договору батьки дитини вправі визначити розмір, порядок та форму (способи виконання обов'язку утримання дитини), а також інші умови надання утримання своїм дітям. Аліменти за домовленістю батьків можуть сплачуватися у твердій грошовій сумі, сплачуваній одноразово чи періодично, у частках від заробітку (доходу) платника, шляхом надання майна або іншим шляхом, встановленим сторонами у договорі. Може бути передбачено також поєднання декількох способів. Якщо виплати сплачуються у твердій грошовій сумі, то у зв'язку із постійними інфляційними процесами сторони договору вправі включити до договору умову щодо індексації такої грошової суми.
Треба пам'ятати, що умови договору не можуть порушувати права дитини, тобто розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, це закріплено у ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України. В іншому випадку такий договір за рішенням суду буде визнано недійсним.
Строки сплати аліментів визначаються батьками у договорі самостійно, але з урахуванням положення про те, що вони не будуть порушувати права дитини. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується, це дає можливість, якщо виникає потреба, виконати його у примусовому порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Відпустка для осіб з інвалідністю

"Яка тривалість відпустки для людей з інвалідністю: така, як і у всіх інших, чи більше?"
- Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відліковується з дня укладення трудового договору.
Законодавчо передбачено, що особам з інвалідністю 1-ї і 2-ї груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю 3-ї групи - 26 календарних днів (ст. 6 ЗУ "Про відпустки"). Положення цієї статті щодо тривалості щорічної основної відпустки не поширюються на працівників, тривалість відпустки яким установлюється іншими актами законодавства, проте тривалість їхньої відпустки не може бути меншою за передбачену законодавством.

Чи можна стягнути аліменти на повнолітніх дітей?

"Чи можливо стягувати з колишнього чоловіка аліменти на нашу повнолітню дочку, яка навчається?" .
- Аліменти на повнолітніх дітей, які продовжують навчання, стягуються за рішенням суду. Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України, аліменти стягуються у разі наявності кожної з умов: дитина навчається; вона не досягла 23-річного віку та потребує матеріальної допомоги; батьки мають можливість надавати таку матеріальну допомогу.
Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дітей, які продовжують навчання, у твердій грошовій формі або у частці від доходу платника
аліментів. При призначенні
аліментів суд має врахувати: матеріальне становище та стан здоров'я дитини; матеріальне становище та стан здоров'я платника аліментів; наявність інших дітей у платника аліментів, непрацездатних дружини, чоловіка, батьків, доньки чи сина; наявність у платника аліментів майна та майнових прав (рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, корпоративних прав і прав на результати інтелектуальної діяльності); витрати платника аліментів, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи (з 01.07.2019 р. ця сума становить 20070 грн) та інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір
аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
За рішенням суду батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину, якщо доход дитини набагато перевищує доход кожного з них і забезпечує повністю її потреби.
* * *
Якщо виникли питання, за юридичною консультацією звертайтеся до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі "Місцеві центри". А ще можна зателефонувати за номером 0-800-213-103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Юлія Мельничук

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 134 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира