ТЕПЕР ПЕНСІЮ МОЖНА ОФОРМИТИ Й З ДОМУ НЕ ВИХОДЯЧИ

Технології рухаються швидко і електронні послуги впроваджуються вже майже в усіх сферах нашого життя.

Постійно працюють над підвищенням якості обслуговування громадян та вдосконаленням системи надання пенсійних послуг і в управлінні Пенсійного фонду України в  області. Так, зараз воно представило жителям Житомирщини нову програму під назвою
"Е-пенсія - признач пенсію в "один дотик". Розповів про це редакції видань газети "Эхо" в. о. начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Олег Шмагун.
- Нова модель звернення за призначенням пенсії, - повідомив Олег Сильвестрович, - передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді через веб-портал. Тобто це можна зробити не виходячи з дому. Вона надає можливість подати заяву про призначення та перерахунок пенсій дистанційно, забезпечуючи прозорість і зручність звернення. Адже послуга в "один дотик" - це лише одне відвідування установи для того, щоб отримати пенсійне посвідчення.
- Що конкретно передбачає такий сервіс?
- По-перше, подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та копії документів, завірені електронним підписом). По-друге, після прийняття рішення про призначення пенсії - повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.
- Як конкретно діяти тим, хто має отримувати пенсію?
- Потрібно авторизуватися в особистому кабінеті на веб-порталі https://portal.pfu.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису. Вам можуть допомогти це зробити ті, хто володіє комп'ютером.
У розділі особистого кабінету "Заява на призначення пенсії" завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді.
Підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми "Звернення".
У разі, якщо до заяви були подані не всі необхідні документи, заявника повідомлять у обраний ним спосіб, а саме: в СМС-повідомленні або на зазначену електронну адресу.
Сервіс може використовувати особа, яка має електронний цифровий підпис. Його можна отримати в сертифікованих центрах виготовлення електронних ключів. Дана система спрощує взаємодію громадян з органами Пенсійного фонду України, адже дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням та перерахунком пенсій, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг не виходячи з дому та дає можливість реалізувати своє право на призначення пенсії у будь-який час.
Слід зазначити також, що система не зменшує існуючу систему надання пенсійних послуг. На даний час в області прийом проводиться підрозділами обслуговування громадян в 26-ти сервісних центрах, та на 52-х віддалених робочих місцях, створених в ОТГ за місцем проживання громадян.
- Які ще сервіси працюють для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України?
- Це зокрема налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та наявності страхового стажу особи); отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг з реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії); отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем; кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні "Довідки про трудовий та страховий стаж" працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.
- Олеже Сильвестровичу, дякуємо за детальне роз'яснення!

Розмову вів
П. САДЧЕНКО


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 125 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира