НАЕЛЕКТРИЗОВАНЕ СУСПІЛЬСТВО

До редакції нашої газети надходить багато скарг щодо незадовільної роботи працівників Корольовського та Богунського районних відділів обслуговування населення м. Житомира

(сервісних центрів) з питань пенсійного забезпечення. Нарікання викликають великі черги та висока затратність в часі, оскільки має місце низька пропускна спроможність відвідувачів.

Щоб отримати необхідну довідку, консультацію з приводу перерахування пенсії чи оформлення документів, поданих задля її нарахування, люди приходять до цієї установи по декілька днів поспіль і годинами стоять у чергах. Безперечно, це викликає незадоволення з боку пенсіонерів, котрі воліють мати краще обслуговування. За роз'ясненням щодо порушених питань наш кореспондент звернулася до начальника управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Лариси Дмитрівни Бабич, котра сказала наступне:
- У Житомирі нараховується 72 тисячі пенсіонерів, яких сьогодні обслуговують два сервісних центри. До квітня 2019 року обслуговування пенсіонерів Корольовського і Богунського районів здійснював один центр, що розташований на площі Польовій, 8. Нині у зв'язку з реконструкцією будівлі в районі пл. Польової приймаємо відвідувачів за адресою: вул. Перемоги, 55, де вже працює два сервісних центри. Відповідно збільшилася і кількість штатних одиниць з 20 до 30 чоловік. Проте варто пам'ятати про особливості праці саме в нашому секторі: мова йде про копітку та відповідальну роботу, що пов'язана з фінансовим забезпеченням людей і нині, і на майбутнє. Це не просто виписати довідку чи віршик про синичку, тут необхідно виважено і скрупульозно підійти до поданих документів, зробити на базі нормативних документів вірне нарахування, щоб не скривдити людину.
Так, при оформленні таких документів задіяний відповідний час - інколи година, а буває й більше. Проте це не вказує на низький рівень компетентності чи свавільне ставлення наших фахівців до часу. Спеціалісти сервісного центру (в основному це люди з вищою освітою економічного профілю) працюють з 8-ї ранку до 18 години вечора без обідньої перерви. Працюють добросовісно. Результат копіткої праці наших спеціалістів за 8 місяців поточного року викладений у цифрах: у центрах прийняли понад 33 тисячі громадян, надали понад 39 тисяч пенсійних послуг. Безумовно, є спірні, нелегкі питання, з якими молоді фахівці звертаються до більш досвідчених за консультацією.
- Але чи є вихід з даної ситуації, аби нещасні хворі пенсіонери не стояли в чергах годинами?
- Так, є. Нині нові інформаційні технології дозволяють людині, не виходячи з дому і навіть не приходячи до нашої установи, вирішити всі питання, що стосуються пенсії. Для цього треба мати електронно-цифровий підпис, який безкоштовно можна оформити в Податковій службі та у відділеннях ПриватБанку. Зібравши всі необхідні документи про страховий стаж, людина сканує їх, подає заяву, завірену електронно-цифровим підписом, і все. Документи потрапляють на сайт Пенсійного фонду, де фахівці аналізують правову частину заяви, відслідковують необхідну документацію і, якщо немає зауважень, реєструють їх та надають до опрацювання. Пенсія призначена, людина приходить за пенсійним посвідченням. За такою ж методикою можна зробити перерахунок пенсії. Звичайно, людям похилого віку, котрі не так обізнані з електронними технологіями, простіше прийти і поспілкуватися з нашими спеціалістами. Хоча за них усе це можуть зробити їхні молодші родичі.
Приємно зазначити, що всі ми чекаємо на відкриття в жовтні цього року нового, сучасного Центру з обслуговування населення, якому немає аналогів в Україні. Тут знову буде розмежування на два потоки - Корольовський та Богунський, умови для праці відповідно будуть набагато кращими. Міська рада вклала у цей проект дуже великі кошти. Сподіваюся, що вони будуть виправдані і нашим відвідувачам не доведеться чекати в довгих чергах. До того ж зали стануть прозорими: кабінетна система відійде в минуле.
- Поліпшиться й дисципліна обслуговуючого персоналу?
- Так, трапляються ще випадки емоційних зривів, я їх не виправдовую. Ми вимагаємо від кожного фахівця дотримуватися стандартів обслуговування: виваженості, коректності, поваги і стриманості. Якщо є сигнали про порушення вказаних норм, проводимо службове розслідування, послуговуючись даними відео- та аудіоспостережень, що ведуться у відділеннях. Але, на жаль, людський фактор інколи спрацьовує не так, як треба.
Від автора. Два дні спостерігала за працею в Центрах обслуговування. Бачила втому на обличчях фахівців, чула роздратовані зауваження пенсіонерів і зрозуміла: ця ділянка праці справді нелегка. Але вразило інше, про що не можу промовчати. Два дні у черзі сидів чоловік досить похилого віку. Сидів мовчки, здавалося, без реакції на почуте і побачене. Наразі промовив: "Ми часто чуємо вислів: "Христос терпів і нам велів". Було б добре взяти його за основу життя. Нині суспільство надто наелектризоване: нам усім варто бути більш спокійними та урівноваженими. Тоді й життя стало б кращим.

Ольга ОЛЬЖИНСЬКА

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 137 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира