ЗАПИТУВАЛИ, СКАРЖИЛИСЬ ВІДПОВІДАЄМО: ПОРУШНИКА ПРИТЯГНУТО ДО СУДУ

До народного обранця Володимира Яцкевича у відчаї звернувся житель смт Першотравенськ Баранівського району В. С. Падун, який поскаржився на те, що сім'ї його сина, яка мешкає в обласному центрі, постійно погрожує та намагається увірватися до їхньої оселі зухвалий сусід. Як повідомив на депутатський запит заступник начальника УМВС України в Житомирській області В. І. Марчевський, на порушника за хуліганство складений адміністративний протокол, який направлено до Богунського районного суду м. Житомира.

«КАЖУТЬ, ЩО ДЛЯ МЕНЕ У ДЕРЖАВИ НЕМАЄ ГРОШЕЙ»
"Я інвалід 1-ї групи Великої Вітчизняної війни, - звернувся до депутата обласної ради житель м. Радомишля С. Г. Горобець. - Маю два ордени Слави, медаль "За відвагу" і багато інших нагород, адже на війні був на передовій лінії фронту і часто дивився смерті в очі, захищаючи свою Батьківщину. Двічі був тяжко поранений. Маю також 50 років трудового стажу, а ось отримати слуховий апарат, судячи з усього, не заслужив. Вже півроку я стою в черзі на нього і постійно чую, що в держави немає грошей. Саме зараз дуже хворію і їздити до обласного центру не можу, тому прошу онука, а від нього весь час відмахуються. Дуже прошу Вашої допомоги. Буду щиро вдячний".
За цим листом народний обранець направив депутатський запит до головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації. Сподіваємося, що заслуги ветерана будуть враховані.

НЕСПРАВЕДЛИВИЙ РОЗПОДІЛ

"Нам до державних актів на землю, - написав депутату житель с. Нараївка Ємільчинського району П. М. Гарбовський, - видали певні талончики, але землю не поділили на відповідні категорії родючості. Через те, наприклад, один власник паю отримує п'ять центнерів вівса, а інший лише 45 кілограмів!..".
А за цим зверненням Володимир Яцкевич направив депутатський запит до заступника голови Житомирської облдержадміністрації, який керує аграрним сектором.

ЗЕМЛЮ ДАДУТЬ
Звернувшись до депутата, жителька с. Івниця Андрушівського району В. І. Павловська поскаржилася на те, що в неї відібрали земельну ділянку. Як повідомив на депутатський запит заступник голови Андрушівської райдержадміністрації А. М. Горкун, "ця земельна ділянка належала заводу залізобетонних виробів і тимчасово була надана працівникам підприємства під городи. Зараз вона перейшла до товариства, яке набуло права власності на майно цього заводу. Але, за інформацією сільського голови с. Івниця, з настанням весни громадянам із земель запасу будуть надані під городи земельні ділянки, суміжні з житловим масивом".

«ЯК ОТРИМАТИ СВОЇ МАЙНОВІ ПАЇ?»
А ось жителька с. Горопаї Любарського району Г. П. Бабич запитує, яким чином її сім'я може отримати свої майнові паї на загальну суму понад 20 тисяч гривень. Вони отримали на них право ще в процесі розпаювання колишнього колгоспу. Але, за словами заявниці, фермерське господарство, до якого потрапили ті майнові паї, їх не повертає. "Ми звернулися до районного суду, - написала Галина Павлівна, - який виніс рішення на нашу користь. Та апеляційний суд підтримав іншу сторону. Але Верховний Суд України його рішення скасував. Ми ж не можемо забрати своє майно або відповідні кошти за нього з листопада 2005 року!..".
За цим зверненням депутат обласної ради Володимир Яцкевич направив депутатський запит до прокуратури Житомирської області.

«МІЙ СИН БУВ ЗНЯТИЙ З КВАРТИРНОГО ОБЛІКУ»

З приводу зняття її сина з квартирного обліку при Житомирському прикордонному загоні депутату надіслала листа жителька с. Хлупляни Овруцького району В. І. Воробей. Як повідомив на депутатський запит перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації М. М. Олещенко, "син заявниці був знятий з квартирного обліку у зв’язку з поданням відомостей, що не відповідають дійності. Питання поновлення в списках осіб, які потребують поліпшення житлових умов, при Житомирському прикордонному загоні можливе в судовому порядку".

РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ ІНСПЕКЦІЄЮ
Як ми вже розповідали, житомирський пенсіонер - старший одного з будинків П. М. Люлько повідомив про неправомірні, на його думку, дії комунального підприємства щодо відповідності тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Як повідомив на депутатський запит голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України О. В. Безсмертний, це звернення розглядається інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області. Про висновки розгляду ми читачів обов'язково повідомимо.

ВІДКРИТО І НОВЕ ЗАМОВЛЕННЯ
Звернувшись до депутата, житель с. Соболівка Брусилівського району, інвалід М. П. Ходаківський поскаржився на затримку виготовлення для нього ортопедичного взуття. Як повідомила на депутатський запит начальник головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації Г. В. Корінна, Микола Петрович вже отримав дві пари ортопедичного взуття, а зараз для нього відкрито замовлення на виготовлення ще двох пар ортопедичного взуття.
Вичерпну відповідь керівник управління надала і на звернення жителя м. Овруча, інваліда 1-ї групи загального захворювання Г. М. Кудрі. Він скаржився на заборгованість компенсаційних виплат за догляд за ним, який здійснює його дружина.

ЗАЯВИ Ж ПОДАЛИ ДАВНЕНЬКО
А багатодітні жінки Т. Ю. Левченко з м. Радомишля, О. С. Недільська з с. Юрово Олевського району, М. М. Філімончук з с. Червона-Волока Лугинського району, В. В. Присяжнюк з смт Романів та Т. П. Рабинюк з с. Гулянки Коростенського району поскаржилися народному обранцю на те, що відносно них чомусь не вирішується питання щодо присвоєння звання "Мати-героїня". За зверненням заявниць Володимир Яцкевич направив депутатський запит до управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації.

«НЕ ПОВЕРТАЮТЬ ТРУДОВУ КНИЖКУ»

"Дуже прошу Вашого сприяння! - написала депутату житомирянка А. Л. Орчинська. - Я працювала на приватному підприємстві, але мені не віддають трудову книжку та повністю не виплатили зарплату. Допоможіть, будь ласка!".
За цим листом Володимир Яцкевич звернувся з депутатським запитом до прокуратури м. Житомира.

ДОВЕЛОСЯ СУДИТИСЯ
Розповіла свою історію і жителька смт Чуднів, інвалід 1-ї групи Л. Г. Цимбаліст, яка працювала директором місцевої друкарні. Під час звільнення заявниці довелося навіть судитися з приводу заборгованості із заробітної плати та вихідної одноразової допомоги. Як ухвалив спочатку районний, а потім і апеляційний суд Житомирської області, вихідна допомога позивачці не належить, а ось заборгованість із зарплати в сумі понад 18 тисяч гривень має бути виплачена.

СУДИМІСТЬ НА ВІДПУСТКИ НЕ ВПЛИВАЄ
Із запитанням щодо відпустки з урахуванням того, що він має судимість, до депутата звернувся житель с. Варварівка Ємільчинського району С. М. Кузін. Як повідомила на депутатський запит в.о. начальника головного управління юстиції у Житомирській області І. П. Волошина, "заявник має право на щорічну відпустку тривалістю 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік та щорічну відпустку як житель населеного пункту, віднесеного до зони гарантованого добровільного відселення, на 13 календарних днів. Питання ж судимості жодним чином не впливає на надання відповідних відпусток".

«МЕНІ ПЛАТЯТЬ МЕНШЕ»
А ось за зверненням коростенки, інваліда 1-ї групи Г. О. Костенко Володимир Яцкевич направив депутатський запит до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Адже, за словами заявниці, їй чомусь усі надбавки до пенсії надаються у зменшених розмірах. Сподіваємося, що відповідна перевірка з'ясує всі обставини.
До речі, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області І. А. Заінчковський надав вичерпну відповідь подружжю А. Г. та Н. П. Ліпчанчуків з питання доплати грошової допомоги як дітям війни і житомирянці В. Ф. Мраморщик з питання правильності виплати пенсії.

«РОЗКИДАЮТЬ НАШУ ПРОДУКЦІЮ!..»
"З осені минулого року, - написала депутату обласної ради жителька обласного центру, пенсіонерка за віком З. П. Очеретна, - охорона Житнього ринку та збирачі податків у грубій формі відмовляють нам у торгівлі. Охорона до того ж перевищує свої повноваження й розкидає вирощений важкою працею урожай. Допоможіть нам!". А житомирянин А. М. Денисевич поскаржився на те, що в обласному центрі дуже погано прибирається сніг.
За цими листами Володимир Яцкевич направив депутатський запит меру Житомира.

«СТАВ БОРЖНИКОМ!..»
Звернувшись до депутата, житель м. Житомира, ліквідатор-"чорнобилець" 1-ї категорії А. І. Зирюкін поскаржився на те, що, всупереч договору з "Укртелекомом", йому без попередження почали надавати додаткові послуги, через що він виявився боржником.
За зверненням "чорнобильця" Володимир Михайлович направив депутатський запит до Житомирської дирекції ВАТ "Укртелеком".

СКАЧЕ НАПРУГА?
З колективним листом (24 підписи) до народного обранця звернулися жителі м. Коростишева, які поскаржилися на те, що в електричних мережах їхніх вулиць Матросова та Комсомольської "скаче" напруга і від цього, за їхніми словами, виходить з ладу побутова техніка.
За цим листом Володимир Михайлович звернувся з депутатським запитом до ПАТ "ЕК "Житомиробленерго".

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ЗАХИСНИКУ ВІТЧИЗНИ
Дуже сумного листа надіслала жителька с. Піщанка Житомирського району В. Ф. Гриньків. "Мій сусід Терентій Лазарович Мазко, захищаючи Батьківщину, дійшов до Берліна. Сумлінно працював і в колгоспі. І хоча мав статус ветерана війни і був інвалідом Великої Вітчизняної війни 1-ї групи, та ніколи не користувався належними йому пільгами. На запитання, чому, завжди відповідав: "Я щасливий вже від того, що залишився живим. А ось коли помру, то нехай мене поховають з військовими почестями!".
Та, на жаль, як повідомляє Віра Федорівна, це останнє бажання захисника Вітчизни, який помер 5 лютого у віці 93 роки, не виконали. За почесті, як сказали сусідам, треба платити, до того ж немає солярки...
Світла пам'ять солдату Терентію Мазко і сором тим, хто так ставиться до ветеранів.

«ЛЮДИ ОТРИМУЮТЬ ДОПОМОГУ У ВИРІШЕННІ СВОЇХ ПРОБЛЕМ!»

До колективу редакції газети "Эхо" і особисто до головного редактора газети та депутата обласної ради Володимира Михайловича Яцкевича звернулася читачка з с. Діброва Олевського району Г. М. Власенко, яка зокрема написала: "Читаю газету вже не один рік, користуюся і порадами "Хозяюшки". Беруть, наприклад, за живе листи "З пошти депутата облради", в яких люди знаходять відповіді на свої запитання і отримують допомогу у вирішенні своїх проблем, адже, наприклад, у сільській місцевості немає до кого звернутися за допомогою. З повагою Галина Михайлівна".
Огляд підготував
І. КЛЬОНОВ

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 128 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира