У Житомирі є справжні театрали

Двадцять сьомого березня 1961 року корифеї сцени провідних держав світу зібралися в Парижі і за рішенням Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО постановили створити Театр націй. 27 березня і стало Міжнародним днем театру.
У зв'язку з наближенням такого дня на запитання нашого кореспондента відповів добре відомий в нашому місті, а також в Україні та за її межами актор Житомирського державного обласного українського музично-драматичного театру імені І. А. Кочерги, народний артист України Анатолій Іванович ГУРСЬКИЙ.

- Анатолію Івановичу, в буклеті, який випустив театр до свого 60-річчя, тобто десять років тому, я прочитав про вас: "Анатолій Гурський володіє надзвичайним даром перевтілення, завжди органічно вживається у психологію образу. За 40 років творчої праці зіграв сотні ролей. Його репертуар складають героїчно-романтичні та комедійно-сатиричні образи". Зізнаюся, ваше амплуа мене здивувало: від героїчно-романтичного до комедійно-сатиричного. Як вам це вдається?

 

- Той, хто не вміє перевтілюватися, ніколи не стане справжнім актором. Навіть у рамках одного напряму, скажімо, героїчно-романтичного, образи не копіюють один одного, вони різняться, іноді разюче, характерами, переконаннями, поведінкою, індивідуальними рисами. Наливайко з одноіменного твору Івана Ле, Гонта з Шевченкових "Гайдамаків", Мазепа з твору Лепкого "Мазепа" - всі прагнуть однієї мети: волі українському народу. Але які ж вони різні за характером, неповторні особистості! Я грав ці ролі і, за оцінками глядачів, відтворив образи такими, якими вони постають у літературних творах. 
- І ви сотні разів ставали іншою людиною?
- Так, тому що не варто виходити на сцену, не вжившись в образ. Тим більше, коли мені доводилося виконувати в спектаклях тільки головні ролі, на яких зосереджується увага залу. Глядач не повинен бачити Гурського. Якщо це, для прикладу, Феб із "Собору Паризької Богоматері", то це має бути французький офіцер Феб, а Гриць - саме Гриць з відомої всім українцям драми "У неділю рано зілля копала".
- Ви не раз переїжджали з міста в місто: Київ, Чернігів, Рівне, Луцьк...
- І назавжди зупинився у Житомирі. Скажу прямо: переїжджав, тому що запрошували, а не сам напрошувався. Кожен театр - це щось нове, а душа якого артиста не прагне новизни? Але чимало запрошень відхиляв, маючи вибір. Знаючи добре білоруську мову, не поїхав до Мінська, бо моя батьківщина - Україна.
- Театр, на мій погляд, - мистецтво елітарне, захоплення ним доступне людям освіченим, досить високого культурного рівня. Чи є в Житомирі справжні театрали, які б заповнювали зал і тим винагороджували труд акторів?
- Побоювання, що кіно, небувалий розмах шоу-бізнесу витіснять театр, на щастя, не справджуються. Культурно-освітній рівень населення за останні десятиліття не порівняти з довоєнним. Є в Житомирі справжні цінителі сценічного мистецтва, і майже кожен наш спектакль - аншлаг.
- Це, очевидно, люди старшого покоління?
- Помиляєтеся. Здебільшого зал заповнює молодь, вона цінує гру житомирських майстрів сцени - народних артистів України Віталія Толоки, Петра Кукуюка, Антоніни Паламарчук, заслужених артистів Любові Литовки, Анатолія Медведєва, Катерини Яблонської та інших.
- Ви називаєте імена ветеранів житомирської сцени. А хто ж їх замінить? Звідки в Житомирі молоді артисти?
- У Міжнародний день театру ми запропонуємо житомирянам спектакль за драмою Івана Франка "Украдене щастя". У спектаклі задіяна вся молодіжна трупа. Сподіваюся, що гра молодих акторів та режисура Наталії Миколаївни Тимошкіної задовольнять житомирян.
- Анатолію Івановичу, побутує думка, що акторські сім'ї нетривкі, швидко утворюються і ще швидше розпадаються. Шкода, але відомі нам зірки часто-густо дають підстави так думати.
- Дурниці. Хіба робота військового, моряка, геолога сприятливіша для збереження сім'ї? Від людей це залежить, від міри відповідальності перед сім'єю, а не від якихось нібито несприятливих обставин. Не приховую, я вдруге жонатий, моя дружина Нонна Василівна Гурська - вдруге заміжня. Зазнали розлучення. Але не театр тому причина. Треба в молодості більш серйозно ставитися до створення сім'ї.
Ігор БЕЗДІТНИЙ


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 197 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира