СМЕРТЕЛЬНА «ГРА» ДОЛЕЮ 5-РІЧНОЇ ДАРИНКИ...

Як ми вже повідомляли, сумна звістка про жахливе коротеньке життя цієї маленької дівчинки

величезною резонансною хвилею обійшла всю Україну, не залишаючи людей безучасними до неймовірної трагедії. Так, Генеральний прокурор України Юрій Луценко 29 травня повідомив: "На Житомирщині виявлено страшний злочин - батьки вбили свою п'ятирічну доньку Даринку і спалили її в печі. Батьків затримано та повідомлено про підозру у вчиненні умисного вбивства. Прокуратурою розпочато також провадження за фактом службової недбалості працівників Служби у справах дітей та Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Овруцької РДА, а також Словечанської об'єднаної територіальної громади як органу опіки при здійсненні контролю за виконанням батьківських обов'язків, що призвело до смерті дитини".
Дійсно, як же так сталося, що відповідні державні органи допустили таку трагедію? У березні 2015 року Овруцький районний суд задовольнив позов РДА та відібрав у біологічних батьків півторарічну Даринку Макарчук і передав її службі у справах дітей Овруцької райдержадміністрації для подальшого влаштування. І вже в квітні того ж року дівчинку як дитину, позбавлену батьківського піклування, було влаштовано до дитячого будинку сімейного типу родини Коберників.
За словами прийомних батьків, у свої півтора року дівчинка важила всього... сім кілограмів. "Вона не могла навіть сидіти, - розповідала потім прийомна мати. - Ми почали одразу ж з нею працювати. Водили по всіх спеціалістах, вона пройшла курс реабілітації. І досягли гарного результату. У нашій сім'ї дитина росла в любові та турботі".
Але біологічні батьки не заспокоїлися і у червні 2017 року повторно звернулися до райсуду з позовом повернути їм дитину. Проте суд їм знову відмовив з огляду на те, що причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, на думку суду, не зникли. Але це справедливе рішення було оскаржено в апеляційному порядку. І ось саме тут, судячи з того, як закінчила своє життя ця маленька дитинка, 11.04.2018 року апеляційний суд, на погляд багатьох людей, даремно задовольнив скаргу біологічних батьків і, скасувавши рішення райсуду, ухвалив своє рішення про повернення їм дитини.
Прийомна мати, дбаючи про кращу долю Даринки, звернулася до Верховного суду, який 14.11.2018 року скасував дане рішення апеляційної інстанції і передав справу до того ж апеляційного суду на новий розгляд. І хоча склад суддів цього разу був іншим, та фатальне рішення своїх колег він підтвердив, і дівчинку таки віддали біологічним батькам, які нібито вже виправилися і приготували Даринці райське життя.
"У нас дівчинку забрали в квітні минулого року, - сказала прийомна мати Даринки, - а в серпні, виявляється, її вбили. Останні дев'ять місяців ніхто не знав, де дівчинка і що з нею відбувається. Хоча соцслужби зобов'язані були контролювати. В січні 2019 року несподівано виявилося, що Дарину вже декілька місяців не бачив жоден соціальний працівник".
Як повідомив начальник ГУНП у Житомирській області В'ячеслав Печененко, "найстрашніше у цій ситуації те, що дівчинка зусиллями горе-активістів була вилучена з прийомної родини, де про неї піклувалися, займалися її вихованням і оздоровленням, і була повернута біологічним батькам, які через пристрасть до алкоголю вже були позбавлені батьківських прав відносно двох інших дітей".
Коли правоохоронці за тривожним повідомленням жителів села прибули з перевіркою, 41-річна мати замість Даринки винесла одягнутого в дівочий одяг 3-річного сина. Та коли з'ясувалося, що дівчинки вдома немає, біологічні батьки зізналися у жахливому злочині. За попередньою версією правоохоронців, під час сімейного конфлікту дівчинка отримала травми, що призвели до її смерті, а тіло дитини батьки за чотири дні спалили у печі.
За своє коротке життя 5-річна дівчинка натерпілася чимало. Коли їй було трохи більше року, через батьківський недогляд вона потрапила до лікарні і за своїм фізичним розвитком була схожа на
6-місячну дитину. До речі, з приводу інформації про вбивство Дарини Макарчук збирався на позачергове засідання і виконком Житомирської міської ради. Члени виконкому обговорили ситуацію і підкреслили, що всі причетні до цієї трагедії особи, в тому числі й житомирські активісти, які сприяли тому, щоб дівчинку з дитячого будинку сімейного типу передали біологічним батькам, повинні бути покарані.
Як зазначив міський голова м. Житомира Сергій Сухомлин, "ці активісти тероризували опікунів, влаштовували скандали в міській раді, деякі навіть намагалися викрасти цю дитину з дитячого садочка. Страшна історія, яка не вкладається в голові. Даринка могла б і далі жити у прийомній родині, де її любили, опікувалися нею і лікували. Усі причетні до цієї трагедії мають понести відповідальність: чиновники, працівники соціальних служб, ті ж горе-активісти. З цього приводу ми звернулися до Генеральної прокуратури України!".
Важко з цим не погодитися, адже через оті "ігри" дорослих, які менше за все думали про кращу долю для маленької Даринки, завершилося її безжалісною загибеллю. Жах...
А біологічним батькам дівчинки, яких суд, звичайно ж, узяв під варту, загрожує довічне ув'язнення.

І. ГРИЦЕНКО

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 98 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира