ВІЙНА: ЯКІ ХВОРОБИ ПЕРЕХОДЯТЬ У НАСТУП?

В умовах війн завжди ускладнюється епідемічна ситуація - відбуваються значні міграції людей, знижується рівень вакцинації населення,

лікарні заповнені пораненими, а в громадах, прилеглих до лінії фронту, люди часто вимушені жити практично в антисанітарних умовах.Саме така ситуація спостерігається в Україні, яка стала жертвою широкомасштабної агресії з боку росії.

Як результат - розповсюдження різних інфекційних хвороб, серед яких є і смертельні. І хоча Житомирщина вважається відносно спокійним регіоном, у нас теж відмічається ріст захворювань.

Але сказати, наскільки саме зросли ті чи інші показники, зараз просто неможливо, тому що рівень захворюваності рахується на 100 тисяч населення, а через велику міграцію людей дуже важко встановити кількість жителів конкретного регіону та країни в цілому. Тому можна говорити тільки про загальну тенденцію до розповсюдження хвороб.

Докладніше розповіла Тетяна Лутай - завідувачка відділу епіднагляду, спостереження та профілактики інфекційних захворювань ДУ "Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб".

Чому люди стали вразливіші до інфекцій?

- Влітку завжди збільшується кількість випадків гострих кишкових інфекцій, а в умовах війни їх стає ще більше, тому що не завжди вдається дотримуватися правил особистої гігієни. На сьогоднішній день в області зареєстровано 26 випадків сальмонельозу, 155 випадків гастроентероколіту із встановленим збудником інфекції та 239 випадків із невстановленим. Ці кишкові інфекції викликають як бактерії, так і віруси. Джерелом інфекції може бути вода у річці чи озері, погано вимиті руки, продукти харчування тощо. Масове купання у водоймах може призвести до росту випадків ентеровірусної інфекції, яка проявляється як кишковими розладами, так і висипами на шкірі. Через постійний стрес у більшості жителів знижений імунітет, в результаті чого організму складніше протистояти інфекціям.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері газети "Эхо"

Оформити передплату можна у відділеннях поштового зв'язку, на доставних дільницях або у вашої листоноші.

Також ви можете всього за кілька хвилин оформити та оплатити банківською карткою передплату, скориставшись сервісом Укрпошти "Онлайн-передплата".

- Зайдіть на головну сторінку сайту www.ukrposhta.ua в розділ «Передплатити».

- Оберіть видання за назвою чи передплатним індексом: ЕХО (пiльгова передплата на 2-ге півріччя) - індекс 41688, або помісячна передплата - індекс 61148.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 297 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира