Кому передавати показники лічильника?

Останні кілька днів до інформаційно-консультаційного центру сайту «Газ Правда» надходять сотні звернень на тему передачі показників лічильника. Люди намагаються встигнути вчасно передати їх своїм операторам ГРМ (облгазам), але скаржаться на збої в роботі їхніх сайтів.

Окрім того, люди помилково намагаються передати показники лічильника компаніям-постачальникам «блакитного палива». Через це трапляються непорозуміння.

Увага: показники лічильника споживачі мають передавати газорозподільним компаніям – облгазам. Саме вони ведуть облік цих показників, а потім передають інформацію для формування рахунків газопостачальним компаніям. В Житомирській області це: ПАТ "Коростишівгаз" та ПАТ "Житомиргаз".

Навіть після зміни постачальника газу вас обслуговуватиме той самий облгаз, що й раніше, і вартість послуг з розподілу газу не зміниться. Показники лічильника ви також передаватимете тому самому Оператору ГРМ, що і раніше.

Для передачі показів лічильника застосовувати номер особового рахунку саме ОБЛГАЗУ, який Ви можете дізнатись з рахунку за розподіл (доставку) природного газу за попередній місяць, а не старого постачальника (у газзбутів і облгазів вони могли співпадати).

Щоб не переплатити за газ у лютому – вчасно зафіксуйте показники лічильника. Адже з лютого і до кінця березня в Україні діятиме гранична ціна на газ – 6,99 грн за кубометр.

У більшості споживачів (зокрема регіональних газзбутів, афілійованих із облгазами) ціна в січні сягала 9,9 грн за кубометр. Це одразу на 40% вище за граничну ціну в лютому.

Отже у разі невчасної подачі показників лічильника за січень є загроза отримати вищу платіжку за газ. Адже облгаз (оператор ГРМ, якому передають показники лічильника) може розрахувати спожитий вами обсяг на рівні планового (у даному разі - вищого) місячного об’єму споживання.

У такому разі ви ризикуєте сплатити за більший обсяг газу, аніж спожили в січні, і за ціною 9,9 грн, а не 6,99 грн за кубометр.

Аби уникнути таких переплат, інформаційно-консультаційний центр ГазПравда рекомендує:

• вчасно подати показники лічильника за січень - із 1 по 5 лютого;

• зафіксувати показники лічильника на фото та відео для вашого облгазу.

Передати показники лічильника можна у такий спосіб:

• через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ;

• за телефоном;

• у мобільному додатку чи чат-боті;

• шляхом зазначення показань у сплаченому рахунку (квитанції абонентської книжки);

• на електронну адресу.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 465 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира