За 28 років здав понад 100 літрів крові

Першого грудня відзнаку «Заслужений донор України» житомирянину Сергію Ващенку вручив особисто Президент України.

Він сором’язливий і про своє донорство говорить не охоче. Але рятує життя людей  вже 28 років - за ці роки чоловік здав понад 100 літрів крові. Загалом здійснив 244 донації. Першим реципієнтом Сергія стала близька йому людина.

«Це було в 92-му році, коли моєму хрещеному потрібна була кров після операції, йому відрізали ногу», — розповів України Сергій.

Потім чоловіка знову попросили здати кров, але вже для незнайомої людини. А далі це стало для Сергія звичною справою. Донор зізнається, за усі роки так і не рахував врятовані життя. Директор центру крові розповідає їх кількість щонайменше треба помножити на три.

Але з усіх своїх реципієнтів Сергій знайомий лише із кількома. Каже, що ніколи не задумувався над тим, щоб знайти тих, кому врятував життя.

2015-й рік він провів на передовій. Після закінчення строку служби кров почав здавати і для побратимів. Нині чоловік на пенсії.

Та донорство врятувало не тільки життя незнайомих людей, а й змінило на краще особисте життя Сергія. Під час здачі крові чоловік познайомився із своєю майбутньою дружиною, яка й досі працює медсестрею у центрі крові. Вона час від часу теж здає кров.

Загалом в області є понад 2 тисячі почесних донорів України. звання заслуженого донора має ще 4 людини , йдеться в сюжеті sk1.tv.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 362 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира