В 2021 році ціна на хліб в області зросла на 22%.

Про це  експерт дискусійно-економічного клубу Олег Пензин розповів Суспільному, пише newday.org.

За його словами, цього року хліб дорожчав у три етапи через подорожчання енергоносіїв. Проте жоден із хлібзаводів не працює у збиток, оскільки збиткове вироблення хлібу компенсується іншою продукцією. Наприклад, виробництвом печива або тортів.

“Видатки на хліб достатньо серйозно зросли, але хлібозавод виготовляє не лише хліб. Хлібозавод випускає тістечка, торти, преміум випічку, печиво. Тому так і відбувається, що частина видатків хліба масових сортів вони перекладають на те, що не є соціально значущим. На сьогоднішній момент жоден хлібозавод не є збитковим. Тому я маю надію, якщо хліб подорожчає, то не більше, ніж на 2%”, – сказав Олег Пенздин.

Директорка хлібзаводу в Бердичеві Олена Левченко каже, що собівартість кілограма готової продукції на її заводі становить 25 гривень, проте за її словами, ця ціна має бути щонайменше на 15% вищою.

“На жаль, на сьогоднішній момент, хліб має бути дорожчим, тому що відбулося дуже значне подорожчання енергоносіїв. Якщо порівнювати динаміку росту цін, то за пів року ціна за газ стала вищою в 10 разів. Це непідйомна вартість газу, який є основним енергоносієм на нашому підприємстві. Для того, щоб наше підприємство не отримувало збитків, нам потрібно підвищувати ціну на 15-25 відсотків”, – сказала вона.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 376 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира