Кабмін прийняв заходи, які мають запобігти дефіциту бензину в країні

В Україні змінять формулу розрахунку граничної ціни на бензин так, щоби заправкам знову стало вигідно продавати паливо. При цьому для АЗС знизять ставку ПДВ із 20% до 7%. Такі заходи мають запобігти дефіциту бензину в країні.

Відповідні рішення ухвалив Кабінет міністрів України. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

До максимально дозволеної ціни для заправок можна буде включати додаткові витрати, що виникли після переорієнтації поставок з Білорусі та Росії до Польщі, Румунії та Угорщини. Кабмін припускає, що це стане мотивацією для АЗС завозити та продавати більше палива, бо за старою формулою робити це було вже не вигідно.

А щоб уникнути надто сильного зростання цін для покупців, Кабмін направив до Ради законопроєкт про зниження податкового навантаження для продавців палива. Ставка ПДВ знизиться з 20% до 7%, а акциз скасують.

"Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни. Обидва рішення набудуть чинності одночасно", – наголосила Свидиренко.

Поки що розмір дозволеної націнки не зростає. Він залишиться на рівні, встановленому за кілька днів до початку російського вторгнення: 4,55 грн на літр бензину та 5 грн на літр дизеля. Обмеження не стосуються "преміальних" марок палива – їх можна продавати за будь-якою ринковою ціною.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 294 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира