Аграрії Житомирщини цього року планують посіяти більше кукурудзи, гречки та проса

У 2022 році весняна посівна компанія в Україні в цілому і, зокрема, в Житомирській області проходить в доволі складних умовах, в умовах війни, інформує департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.

Аграрії області запаслися ресурсами для проведення посіву ярих, проте для повного проведення комплексу весняної посівної компанії сільськогосподарські підприємства мають труднощі щодо придбання насіння, пального, мінеральних добрив чи винаймання робочої сили.
Воєнні дії, заміновані території — це ті негативні фактори, які не оминули Житомирську область. Так, у області знищено та частково пошкоджено приміщення у сільськогосподарських підприємствах, деякі з них знаходяться в аварійному стані, пошкоджений елеватор компанія ТОВ «ВП Полісся» в Овруцькій громаді, заміновані поля та пошкоджене майно ФГ «Кавецького», що здійснює діяльність на території Народицької громади та декількох сільськогосподарських підприємств Ушомирської громади.
В Овруцькій громаді в ТОВ «АПК Дубовий гай» знищено приміщення, де утримувалось поголів’я свиней, також пошкоджене приміщення для зберігання зерна.
Але, незважаючи на складні умови, усі сільськогосподарські підприємства області проводять весняну посівну компанію.
Цієї весни всіма категоріями господарств області передбачається посіяти 389,0 тис. га ярих зернових та зернобобових культур, що на 13,5 тис. га більше ніж у минулому році.
Однак структура посівних площ буде дещо відрізнятися від прогнозованої, у зв’язку із неможливістю в оптимальні агротехнічні строки посіяти ранні зернові та зернобобові на частині територій області, які на даний час підлягають обстеженню і очищенню від наслідків ракетних атак.
Ранніх ярих зернових та зернобобових культур прогнозується посіяти дещо менше, як у минулому році, буде засіяна загальна площа 70,0 тис. га.
Є надія, що серед пізніх зернових культур посівна площа кукурудзи на зерно складе 290,1 тис. га, що на 10,7 тис. га більше ніж у 2021 році, гречки – 15,2 тис. га, що на 200 га більше, проса – 4,3 тис. га, що на 100 га більше ніж у 2021 році.
Площа під технічні культури передбачається 327,4 тис. га, що відповідає показнику минулого року.
З метою вчасного та успішного проведення комплексу сільськогосподарських робіт, агроформуваннями Житомирської області, проводяться відповідні заходи для надання практичної та методичної допомоги господарствам, зокрема проведення посівної кампанії ярих культур департаментом агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА.
Так, опрацьовано потребу в пально-мастильних матеріалах для підприємств які не забезпечені пальним для проведення посівних робіт, а також опрацьовано питання щодо забезпечення посівним матеріалом малих фермерських господарств та агроформувань, постійно доводиться до сільськогосподарських підприємств актуальна інформація щодо наявності в операторів-постачальників нашої області мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.
Департаментом спільно із Інститутом сільського господарства Полісся НААН розроблені «Науково- практичні рекомендації з проведення комплексу весняно-польових робіт в агроформуваннях Житомирської області у 2022 році», які доведені до усіх сільськогосподарських формувань для використання безпосередньо у роботі.
Також аграріям області рекомендовано орієнтуватись при посіві сільськогосподарських культур не на експорт, а на внутрішній ринок, зокрема на збільшення площ під гречкою, пшеницею, горохом, ячменем, адже ці культури простіші у догляді та важливіші для харчування, ніж кукурудза та соняшник.
Більшість аграріїв орієнтується при посіві на власні запаси насіння, або на наявність насіннєвого матеріалу у компаній постачальників нашого регіону.
Погодні умови нинішнього року дозволили дещо раніше від середньо багаторічних строків проводити посів ранніх ярих зернових культур по області.
Станом на 13 квітня 2022 року вже посіяно 44,8 тис. га ранніх ярих зернових культур, що складає 59,7% до запланованого, зокрема посіяно:
овес на площі 15,6 тис. га, або 67%;
пшеницю – 13,4 тис. га, або 60%;
ячмінь – 14,5 тис. га, або 67%;
горох – 1,3 тис. га, або 77%.
В агроформуваннях області розпочали посів кукурудзи на зерно на площі 1,6 тис. га, що складає 1% від запланованого показника.
Із технічних культур посіяно 3,1 тис. га цукрових буряків, що складає 28% від запланованого посіву та 2,3 тис. га ярого ріпаку, що складає 77% від запланованого посіву.
Разом з тим в господарствах готуються площі під посів ярих пізніх культур, зокрема сої та соняшника.
В посівну кампанію 2022 включились майже всі підприємства області, на даний момент в області відсутні господарства, які не планують проводити посівну кампанію ярих культур цього року.

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 632 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира