Сезон молодої картоплі – житомирські експерти радять звертати увагу на вміст нітратів

При купівлі молодої картоплі варто запитувати у продавців експертний висновок і звертати увагу на вміст нітратів в бульбі.

Про це Суспільному розповіла завідуюча лабораторії ветсанекспертизи торговельного комплексу "Східний" Тетяна Матвійчук.

Кореспонденти Суспільного побували на Малинському ринку Житомира – там молоду картоплю зараз можна купити за ціною 50-55 гривень за кілограм. Її зараз привозять з закордону.

Щоб переконатися, що молода картопля не містить нітратів, її зразки тестують у лабораторії на ринку.

"Спочатку ми подрібнюємо дослідний зразок, зважуємо його і додаємо 50 мілілітрів алюмокалієвих квасців. На магнітній мішалці ми перемішуємо продукцію, для того, щоб екстрагувати нітрати із продукцією. Потім вставляємо електроди і вимірюємо рівень нітратів", – розповіла завідуюча лабораторії ветсанекспертизи торговельного комплексу "Східний" Тетяна Матвійчук.Тестування триває п'ять хвилин.

"З початку сезону вибракування картоплі поки ще не було – всі показники в нормі. Справа в тому, що зараз картопля, в основному, поступає із закордону – із Єгипту, Азербайджану, Польщі. Всі ці країни контролюють вміст нітратів перед тим, як відправити картоплю на експорт. Ми провели дослідження і з'ясували, що в картоплі з Азербайджану – 26 міліграмів на кілограм при верхній межі норми 250, а в картоплі з Єгипту – 17 міліграмів", – каже Тетяна Матвічук і радить обов'язково запитувати у продавця експертний висновок.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 576 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира