Тихий вбивця забирає життя житомирян

Щороку на Житомирщині фіксують випадки отруєння чадним газом. Статистика летальних випадків збільшилася й цьогоріч - трагедія трапилася в одній із багатоповерхівок міста, ще у квітні. Наразі ж комісією проведено технічне розслідування й визначено причину накопичення вуглекислого газу у помешканні. Смертельна концентрація СО утворилася у приміщені через одночасну роботу газового водонагрівача з несправною автоматикою безпеки та витяжною вентиляцією з штучним спонуканням у ванній кімнаті, що є порушенням п.5.7 розділу V, глави 5, п.6.5, розділу V, глави 6 «Правил безпеки систем газопостачання».

У акті технічного розслідування причин аварії зазначено: «планове технічне обстеження внутрішньо будинкових систем газопостачання не проводилося. Акт планового технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання (ПТО) відсутній. Договір на технічне обслуговування внутрішніх газопроводі і газового обладнання квартири №# не укладався». Загалом, в процесі розслідування виявлено низку порушень вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці, що створюють загрозу виникнення аварійних ситуацій при експлуатації систем газопостачання.

Відповідно до діючого законодавства відповідальність за стан внутрішніх газових мереж знаходиться на власнику помешкання. Наразі проти власника згаданої квартири порушено кримінальну справу за фактом ненавмисного вбивства, адже у помешканні знайшли тіла двох людей без ознак життя.

Даної трагедії можна було б уникнути за умови вчасного, фахового проведення технічного обслуговування внутрішніх газових мереж та газового обладнання фахівцями, що мають спеціальний дозвіл на виконання таких робіт. Також попередив би про смертельну небезпеку завчасно встановлений сигналізатор газу.

АТ «Житомиргаз» звертається до усіх споживачів з проханням бути уважними та відповідальними при використанні природного газу в побуті. Обов’язково укласти договори на технічне обслуговування внутрішніх газових мереж та газового обладнання тільки з організацією, яка має спеціальний дозвіл на проведення таких робіт. Виконувати всі роботи із заміни та встановлення газових приладів, попередньо погодивши з регіональною газовою компанією проектну документацію.

Пам’ятайте – ваша безпечність та легковажність може коштувати людського життя! Газ – це не тільки благо та тепло, це ще й джерело підвищеної небезпеки. Подбати про безпеку користування газом це не Ваше право – це Ваш обов’язок!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 435 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира