Прокуратура області витребувала на користь громади майже 650 га землі вартістю понад 162 млн грн

Йдеться про те, що у березні2021 року приватно-орендне сільгосппідприємство зареєструвало право приватної власності на46земельних ділянок загальною площею майже 650 га на території Чоповицької об’єднаної територіальної громади Коростенського району.

До того ж, зареєстровано на підставі державного акту на право колективної власності на землю, виданого КСП ім. Н. Сосніної від 26.05.1995 року та статутних документів підприємства, в яких зазначено, що воно є правонаступником КСП.

Проте прокурори Коростенської окружної прокуратури встановили, що право приватної власності на сільгоспугіддя зареєстровано незаконно, оскільки КСП ім. Н. Сосніної ліквідовано ще у 2000 роках, частину землі розподілено між громадянами-власниками земельних часток (паїв), а на решту припинено право колективної власності та передано їх до земель запасу сільської ради.Також встановлено, щоприватно-орендне сільгосппідприємство насправді не є правонаступником цього КСП.

Водночас згодом, після незаконної реєстрації права приватної власності на земельні ділянки, сільгосппідприємство переоформило землю на товариство з обмеженою відповідальністю,засновниками яких були ті ж самі особи.

Виступивши на захист інтересів держави та територіальної громади, прокурори заявили позов про витребування землі з чужого незаконного володіння. Наразі вимоги прокурорів Господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.

Тож, завдяки принциповості прокуратури великий масив земель сільськогосподарського призначення витребувано з чужого незаконного володіння товаристваз обмеженою відповідальністю, повідомила пресслужба облпрокуратури.

Варто нагадати :незаконні дії сільгосппідприємства, яке розпочало протиправну вирубку дерев на цих ділянках, викликали значний резонанс та занепокоєння місцевих жителів. І тоді, у листопаді2021 року, окружна прокуратура вжила усіх необхідних заходів на захист інтересів громади.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 368 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира