Змінено правила вакцинації від COVID-19

МОЗ дозволили другу бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх повнолітніх, повідомляє newday.org.ua з посиланням на the-village.

Другу бустерну дозу варто вводити з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, але треба бути готовими до зростання захворюваності. Тому другий бустер дозволили для всіх, але особливо радять зробити щеплення людям із хронічними хворобами та старше 60 років.

«Вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», – наголосив він.

Крім того, ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 5 ДО 11 РОКІВ ДОЗВОЛИЛИ ЩЕПЛЕННЯ ВАКЦИНОЮ COMIRNATY (PFIZER) (раніше щеплення дозволяли лише дітям від 12 років). На вакцинацію потрібна буде згода батьків чи опікуна.

У МОЗ наголошують, що Україна наразі очікує на відповідну вакцину, бо щеплення дітей віком від 5 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років. Обіцяють, що «найближчим часом» ця вакцина буде доступна в Україні.

Також затвердили нові схеми вакцинації. Тепер інактивовану вакцину CORONOVAC МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ БУСТЕРНОГО ЩЕПЛЕННЯ після застосування інших вакцин. Раніше щеплення рекомендували робити мРНК-вакцинами.

Тобто якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Також зменшили терміни між базовим курсом вакцинації (два щеплення) та бустерною дозою. Тепер БУСТЕР МОЖНА ЗРОБИТИ ЧЕРЕЗ 5 МІСЯЦІВ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ БАЗОВОГО КУРСУ ( раніш цей термін складав щонайменше 6 місяців).

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 444 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира