“Зацементований” ліс: супутниковий моніторинг показав звалище промвідходів біля Коростишева

Звалище промислових відходів від обробки природного каменю показав супутниковий моніторинг на землях Коростишівської громади. Площа відходів каменеобробки, орієнтовний об’єм яких складає 24415,05 м3. Завдана шкода – 14,5 млн грн.

Про це пише 1.zt.ua з посиланням на екоінспекцію Поліського округу:

“В серпні 2022 року, на «Гарячу лінію» Інспекції надійшло звернення стосовно засмічення земель Житомирського району відходами від обробки природного каменю. В ході розгляду звернення виявлено місця розміщення відходів каменеобробки, орієнтовний об’єм яких складає 24415,05 м3. Це свідчить про те, що Коростишівською міською радою не здійснено жодних дій стосовно ліквідації несанкціонованих звалищ, що зумовлює подальше збільшення їх площі та об’єму.

За результатами проведеного обстеження спеціалістами Інспекції, на підставі наявної на даний час інформації проведено орієнтовний розрахунок шкоди зумовленої засміченням земельних ресурсів, що становить понад 14,5 млн. гривень”.

Після перевірки встановлено, що несанкціоноване розміщення промислових відходів здійснено на підпорядкованих земельних ділянках Коростишівської міської ради.

Остання мала вжити заходів щодо ліквідації виявлених звалищ відходів у встановлений строк. Однак листом у відповідь лише повідомила, що «питання ліквідації 25 місць несанкціонованого розміщення виробничих відходів» передано на розгляд постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами на території Коростишівської міської ради.

Натомість Наццентром управління та випробувань космічних засобів проведено супутниковий моніторинг стихійних звалищ промислових відходів, за результатами якого зафіксовано постійне збільшення площ звалищ промислових відходів з 2015 року по теперішній час.

Цю інформацію направлено до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів реагування.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 417 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира