У переліку «Доступних ліків» - більше препаратів

Тепер і для полегшення симптомів хронічного обструктивного захворювання легень та хвороби Паркінсона.

Наприкінці жовтня МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Реєстр набув чинності 31 жовтня 2022 року.

«Війна не скасувала плани розширювати програму «Доступні ліки». Адже під час війни люди з хронічними хворобами ще більш вразливі. Цього року у програму реімбурсації увійшли нові препарати. Зокрема для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак симптоми полегшуються завдяки безперервному прийманню ліків. Відтепер українців з діагностованою хворобою Паркінсона або ХОЗЛ матимуть доступ до ліків в будь-якому куточку країни завдяки програмі реімбурсації. Це також зніме фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України,» – зазначила голова НСЗУ, Наталія Гусак.

В оновленому реєстрі 462 лікарські засоби. З них:

149 – повністю безоплатні, 313 – з доплатою;

- 381 лікарський засіб, окрім комбінованих та інсулінів (98 – безоплатні, 283 – з доплатою);

- 9 – лікарські засоби комбінованої дії (6 – безоплатні, 3 - з доплатою);

- 72 – препарати інсуліну (45 – безоплатні, 27 – з доплатою).

Хронічне обструктивне захворювання легень – невиліковне й одне з найпоширеніших захворювань. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації та летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного кашлю. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів.

Для лікування ХОЗЛ в програму реімбурсацію увійдуть такі лікарські засоби: Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide) порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон порошок для інгаляцій).

Для отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря або терапевта. Під час воєнного стану українці можуть звернутися до будь-якого лікаря ПМД навіть без декларації.

Хвороба Паркінсона найчастіше зустрічається в літніх людей. Через старіння населення у всьому світі ця хвороба має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Наразі не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя.

В програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: (Біпериден (Biperiden) таблетки, Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa) таблетки (у тому числі пролонгованої дії). Порядок отримання ліків при хворобі Паркінсона буде визначений після ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

Нині завдяки програмі «Доступні ліки» українці зможуть отримувати ліки безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. Вартість лікарських засобів аптекам напряму відшкодує Національна служба здоров’я України.

В програму реімбурсації «Доступні ліки» також входять лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну); розладів психіки та поведінки й епілепсії; бронхіальної астми та нецукрового діабету.

Знайти аптеку, яка відпускає «Доступні ліки» допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77.

Джерело: НСЗУ

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 342 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира