Зраднику з Житомира, який перейшов на бік ворога, СБУ повідомила про підозру

Співробітники Служби безпеки України задокументували протиправну діяльність експрацівника Національного космічного агентства України, який у 2014 році зрадив військовій присязі на вірність народу України та добровільно перейшов на бік ворога в період збройного конфлікту.

За наявними оперативними даними, зрадник і досі продовжує служити інтересам держави-агресора – вже у званні підполковника повітряно-космічних сил рф забезпечує міністерство оборони ворога розвідувальною інформацією.

Як встановило слідство, житомирянин закінчив місцевий вищий навчальний заклад, що готує фахівців протиповітряної оборони, а також наземного та бортового зв’язку, після чого його відрядили до Державного космічного агентства України із залишенням на військовій службі.

З 2005 року офіцер виконував посадові обов’язки на посаді інженера структурного підрозділу Національного центру управління та випробування космічних засобів (дана установа дислокувалася у Євпаторії, АР Крим, та є відповідальною за управління польотами космічних апаратів, дослідження далекого космосу з використанням власних технічних засобів, контроль космічного простору та геофізичний моніторинг, випробування космічної техніки, забезпечення обороноздатності та територіальної цілісності України у разі виявлення загроз). Після анексії росією частини території України у 2014 році тодішній майор відмовився виконати наказ українського командування про передислокацію і залишився в тимчасово окупованому росіянами Криму.

Слідчими СБУ встановлено, що зрадник не тільки добровільно перейшов на бік ворога, а й допоміг зс рф встановити контроль над Центром, посприяв окупантам в отриманні доступу до обладнання та агітував своїх колег наслідувати його злочин.

Згодом зловмисник набув російського громадянства, приніс військову присягу на вірність рф та вступив до повітряно-космічних сил країни-агресора.

Слідчі органів безпеки зібрали вичерпну доказову базу про вчинення офіцером злочину, передбаченого ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Наказом Міністерства оборони України за порушення військової присяги його позбавлено офіцерського звання «майор» та звільнено з військової служби. Слідство та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснили слідчі і співробітники Управління СБ України в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 365 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира