Віталій Бунечко взяв участь у форумі «Спроможності громад у забезпеченні та задоволенні ветеранів»

Житомирщина продовжує системну роботу зі створення на території області всіх необхідних умов для реабілітації, адаптації та самореалізації ветеранів і захисників. Днями начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та його заступник Віктор Градівський долучилися до III форуму «Спроможності громад у забезпеченні та задоволенні ветеранів». На заході обговорили реалізацію чинних проєктів та планів у цьому напрямку.

Участь у форумі взяли також представники законодавчої гілки влади — перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, заступник Міністра у справах ветеранів Руслан Приходько, народні депутати, представники ветеранів та громадянського суспільства.

На Житомирщині було та триває формування, навчання і оснащення багатьох славетних бригад та підрозділів Збройних сил України. Починаючи з березня 2014 року з області до лав Збройних сил стала велика кількість добровольців. Ще більше захисників приєдналися до Сил оборони після початку повномасштабного вторгнення. Саме тому питання реабілітації військових, ветеранів, їх родин та сімей загиблих воїнів є особливо актуальним для регіону.

«Ми наполегливо працюємо над розвитком мережі реабілітаційних центрів та впровадження сучасних методів лікування. Загалом за цим напрямом на Житомирщині вже працює 18 лікарень. Також проведено ремонти або реконструкції реабілітаційних відділень у 6 з них», — підкреслив Віталій Бунечко.

У січні 2024 року у співпраці з благодійниками за підтримки Олени Зеленської в Овруцькій громаді відбулося відкриття мобільного реабілітаційного модуля для фізичної та психологічної реабілітації. Зараз тривають перемовини з міжнародними партнерами щодо реалізації спільних проєктів щодо реконструкції реабілітаційних відділень в госпіталях області.

З початку воєнних дій в Україні закладами охорони здоров’я Житомирської області проліковано понад 65 тисяч військовослужбовців.

Окрім цього, задля ефективної соціальної інтеграції військових в регіоні створено мережу ветеранських хабів, яка налічує 27 просторів в громадах області. Також працює обласний центр розв’язання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів їх родин.

Загалом у Житомирській області діє обласна та 113 місцевих програм для ветеранів війни, їхніх сімей та сімей загиблих. Завдяки цьому, за перше півріччя 2024 року надано 60 мільйонів гривень адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення, а також родинам загиблих та зниклих безвісти захисників.

У цьому році виділено понад 350 мільйонів гривень з державного бюджету для придбання житла для 171 родини захисників.

«Для того, щоб процес формування та реалізації ветеранської політики в області був максимально наближеним до інтересів та потреб наших захисників, ми створили у Житомирській ОВА Відділ з питань ветеранської політики, який очолив ветеран війни. У Житомирі цим питанням опікується спеціально призначений заступник міського голови, який також має бойовий досвід», — зазначив Віталій Бунечко.

За їх безпосередньої участі організовані такі події, як виступ ветеранів на чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон», міжнародні змагання «Ігри Нескорених», де воїни демонструють незламаний дух та волю до перемоги. А ветеран звягельської 30-ї механізованої бригади Євген Корінець, який отримав поранення під Бахмутом, зараз представляє Україну та Житомирщину на Паралімпійських іграх у Парижі у складі національної збірної команди з волейболу сидячи.

Начальник ОВА наголосив, що кожен з цих кроків — це вклад у майбутнє наших ветеранів, їхню реабілітацію та повернення до повноцінного життя. Житомирщина пишається своїми захисниками та захисницями.

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 433 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира