На Житомирщині у 46 багатоквартирних будинках досі користуються газовими балонами, незважаючи на трагічну загибель родини у Черняхівському районі

12 лютого відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі із першим заступником голови Житомирської облдержадміністрації Миколою Олещенком. У роботі комісії взяли участь представники ПАТ «Житомиргаз», управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій, Держтехногенбезпеки, Держгірпромнагляду у Житомирській області та інших служб і відомств. Серед порушених питань на ньому йшлося і про запобігання виникнення надзвичайних ситуацій при використанні індивідуальних газових балонних установок.

Нагадаємо, що 5 лютого у смт Головино Черняхівського району в багатоквартирному житловому будинку вибухнув газовий балон. 51-річний власник квартири, у якій сталася фатальна пригода, загинув на місці події. Його дружина отримала тяжкі опіки та померла вже в лікарні.

З метою безпечного використання природного газу у побуті, представники ПАТ «Житомиргаз» та органів місцевого самоврядування перевірили наявність в будинках вище другого поверху індивідуальних газобалонних установок і виявили понад 40 фактів грубого порушення правил безпеки систем газопостачання. Так, у смт Володарськ-Волинський таких випадків виявлено аж у 18 багатоповерхових будинках, у смт Городок Радомишльського району – у 15, у Новій Боровій Володарсько-Волинського району і Черняхові – по 9, у сумнозвісному Головиному Черняхівського району – 4. У більшості випадків газобалонні установки були встановлені у квартирах, розташованих вище другого поверху. А це категорично заборонено вимогами правил безпеки систем газопостачання та будівельними нормами. Самі ж балони ніде не зареєстровані та не випробовуються.

На території новоствореного селища Городок Радомишльського району знаходиться 30 житлових будинків. У них проживає 973 сім’ї. Ще 12 років тому газ у селищі забезпечували групові резервуари об’ємом 6 кубометрів кожен. Однак на сьогодні це обладнання застаріле та непридатне для експлуатації. Як альтернативу понад 75% населення користуються крапленим газом у балонах. На ньому готують їжу, а заправляють – на приватних автомобільних газонаповнювальних станціях.

У смт Головино Черняхівського району перевіркою винесено 32 заборони користуватися газовими установками. Щоправда, до 84 помешкань інспекторам так і не вдалося потрапити. Як тільки перевірили перші квартири і вилучили газові балони – місцеві мешканці просто поховалися від перевіряючих. Ситуація в населеному пункті неоднозначна. Наявне в селищі енергопостачання не дає можливості встановити електроприлади. Тож люди самовільно встановлюють газові балони. Без необхідної документації і з порушенням усіх існуючих норм.

За результатами перевірок, озвученими на засіданні, комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала органам місцевого самоврядування терміново провести роботу по виявленню та забороні використання незаконного газового обладнання у квартирах населених пунктів області. У всіх інших випадках рекомендовано провести інвентаризацію таких установок та надати зібрану інформацію до ПАТ «Житомиргаз» для подальшого обстеження, паспортизації та обслуговування підприємством. Крім того, йдеться у рішенні комісії, Черняхівські районна адміністрація та райрада за участі Житомирської обласної ради повинна забезпечити ці населені пункти природним чи альтернативним видом палива. Як повідомив Микола Олещенко, відповідні документи районною владою вже підготовлені, але в бюджеті району недостатньо коштів.

У ДСНС України у Житомирській області

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 443 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира