На території області тривають профілактичні заходи, спрямовані на попередження фактів реалізації недоброякісних продуктів харчування та підакцизних товарів. Уже перші рейди засвідчили наявність суттєвих правопорушень, серед яких робота закладів швидкого харчування без будь-яких дозвільних документів та з порушенням елементарних санітарно-гігієнічних норм, повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.
- Зважаючи, що наближаються травневі та пасхальні свята, традиційно у цей період збільшується кількість відвідувачів різноманітних кафе, ресторанів та закладів швидкого харчування, особливо розташованих у лісо-паркових зонах, на узбіччях автодоріг, - говорить начальник відділу ветеринарної міліції УМВС України в Житомирській області Олексій Гаврищук. - З метою запобіганню продажу неякісних продуктів харчування працівники нашого підрозділу разом з іншими службами проводять відповідні перевірки.
І як свідчить практика, порушень вистачає. Неподалік обласного центру, поблизу автодороги Житомир-Сквира, правоохоронці виявили заклад, що спеціалізувався на стравах швидкого приготування. Однак, власник не має жодних дозвільних документів на провадження такої діяльності.
Пельмені, котлети, шаурма та хот-доги готувались у брудному посуді, без дотримання будь-яких санітарно-гігієнічних норм. Поруч із продуктами харчування знаходилися мішки з цементом, призначення яких 26-річна продавчиня не змогла пояснити. Дівчина не мала й санітарної книжки, яка б засвідчила, що вона не є носієм небезпечних хвороб. Та й санітарних умов для того, щоб хоча б помити руки та продукти перед приготуванням, у закладі теж не було.
У холодильнику правоохоронці виявили звалені у морозильній камері та на поличках напівфабрикати, невідомо, коли й де придбані та приготовані. Адже ні маркування, ні окремого посуду для кожного виду продукту виділено не було. Зрозуміло, що страви, приготовані тут, становлять реальну загрозу для здоров’я їх споживачів.
Відтак, як прокоментував начальник ветеринарної міліції Олексій Гаврищук, враховуючи незаконність діяльності зазначеного закладу та умови приготування їжі, господарю було вручено припис про закриття кіоску. Відповідно до ст. 164 Кодексу про адміністративні правопорушення (Порушення порядку провадження господарської діяльності) та ст. 107 (Порушення ветеринарно-санітарних вимог) власникові закладу доведеться сплатити штраф від 340 до 1700 грн. Адміністративні матеріали про виявлені порушення направлено для розгляду у профільні інстанції.