29 квітня групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласного управління Держслужби з НС знищено ручну гранату «Ф-1» часів війни, яку напередодні мешканець одного з населених пунктів району «виловив» в місцевому ставку, повідомляє У ДСНС у Житомирській області.
На початку весни чоловік придбав потужний магніт для пошуку чорного металу. Перше випробування пристрою, який складався з мотузки та саме магніту, він провів на ставку. Воно полягало в тому, що випробувач закидав «пристрій» у воду та витягав із здобиччю. Вже за другою спробою магніт витяг на берег крім дрібних залізяк, стару, заіржавілу гранату «Ф-1». Особлива небезпека полягала в тому, що граната «прилипла» до магніту саме підривником. Чоловік не наважився торкатися знахідки та повідомив рятувальників. Сапери насилу від'єднали небезпечний «улов», бо магніт був дуже потужним, а граната могла вибухнути будь якої митті.
В цей день надійшло повідомлення про виявлення у Бердичівському районі артилерійського снаряду, а у Радомишльському районі мінометної міни часів війни.
З настанням весняно-польових, будівельних робіт, сезону відпочинку на природі або збирання ягід, грибів у лісах люди часто натрапляють на вибухонебезпечні знахідки. Щоб уникнути біди, пам’ятайте:
При виявленні вибухонебезпечних предметів
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- перекладати, перекочувати їх з одного місця на інше
- збирати та зберігати їх, нагрівати та вдаряти
- намагатися розряджати та розбирати їх
- виготовляти різні предмети з них
- використовувати заряди для розведення вогню та освітлення
- переносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у колодязь чи річку.
Виявивши вибухонебезпечні предмети, вживати заходів по огородженню та охороні їх на місці виявлення. Негайно особисто чи по телефону повідомити про це рятувальну службу, сільську раду, відділ міліції, дирекцію підприємства, школи тощо.
Будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів, тільки найсуворіше дотримання правил безпеки може виключити випадки підриву!