Більше половини власників земельних паїв - на межі виживання

Фактично 58% тих, хто володіє земельним паєм або ділянкою землі сільськогосподарського призначення, перебувають на межі виживання станом на початок 2012 року. Такими є дані загальнонаціонального соцопитування Центру Разумкова, проведеного у зв'язку з намірами влади ввести вільний вільний ринок земель, передає DT.UA.

При цьому, згідно з опитуванням, 17% з них знаходяться десь нижче цієї межі (ледь зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти), а 41% - трохи вище (вистачає на харчування та купівлю необхідних недорогих речей). В цілому по Україні відповідні цифри становлять 13 і 40% відповідно.

Третина (34% проти 39% по Україні) повідомили, що на життя їм вистачає, але "купівля речей тривалого користування, таких як телевізор, холодильник тощо, вже викликає труднощі". І тільки 6% українських есквайрів (проти 7% в Україні в цілому) сказали, що живуть забезпечено, щоправда, здійснити деякі великі покупки (як будинок, автівка тощо) поки не в змозі. А кожен сотий власник полів (1%) заявив, що його сім'я може дозволити собі практично все, що захоче (в Україні в цілому таких набралося 0,5%).

З соціальною самооцінкою у "власників полів" не все благополучно. Визначаючи своє становище у координатах соціальних класів, 48% з них віднесли себе до середнього класу - проти 54% в Україні, і майже стільки ж (47%) до нижчого - проти 40% в Україні. З вищим класом все, як завжди, - таких людей в Україні 0,4%. Якщо подивитися динаміку цієї цифри за останні 10 років, то з'ясується, що їх число в Україні стабільне. Опитування проведено з 28 січня по 2 лютого 2012 року у всіх регіонах України.

Опитано 2005 респондентів старше 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%. Проведено п'ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській та Львівській областях), три — з власниками паїв (у тих же областях, а також в АР Крим). Проект виконано за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 270 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира