Уважність та обережність під час збирання грибів – найкраща профілактика отруєнь

Одним із найулюбленіших занять великої частини населення в золоту пору року є збирання грибів. Але недостатнє знання населення про їстівні гриби, довірливе відношення до зустрічних на лісовій стежинці “консультантів” призводять іноді до трагічних випадків.

Аби запобігти неприємним ситуаціям, що пов’язані з отруєннями дикорослими грибами, Управління ДСНС України у Житомирській області рекомендує дотримуватись правил збирання, приготування та  вживання грибів.

По-перше, не збирайте гриби поблизу трас, на пустирях і звалищах. Ніколи не збирайте гриби з бульбоподібним потовщенням внизу ніжки, не готуйте з них страви і навіть не намагайтеся спробувати їх на смак! Не збирайте гриби, які вам не відомі! При будь-якому сумніві їх краще викинути! Небезпечні перезрілі, слизькі, червиві та пошкоджені гриби! Не тримайте необроблені гриби у холодильнику більше 1 доби! Дотримуйтесь санітарно-гігієнічних правил при консервуванні грибів! Дітям до 14 – 16 років гриби протипоказані взагалі, оскільки система травлення дитини "перебудовується" лише після 18 років. Навіть їстівні гриби малюкам – вороги!

Пам’ятайте, що не лише сирі, але й погано очищені, недоварені, недосмажені, не просолені гриби можуть стати причиною отруєння. Незважаючи на високі харчові та смакові якості, гриби погано перетравлюються шлунком. Якщо ви відчули ознаки отруєння, не зволікайте і негайно викликайте "швидку допомогу"!

В очікуванні приїзду швидкої потрібно надати першу допомогу потерпілому.

Так як при отруєнні грибами в першу чергу вражається шлунково-кишковий тракт, що призводить до зневоднення організму, потрібно зробити наступне:

- дати хворому випити поспіль 5-6 склянок води або слабкого (блідо-рожевого) розчину марганцівки. Потім, надавити пальцями або ложкою на корінь язика, викликати блювоту. Цю процедуру слід повторити 3-5 разів;

- укласти хворого і тепло його укутати;

- безперервно давати йому тепле пиття, а при сильній слабкості - міцний чай.

Пам’ятайте! Збирання грибів для людини – це завжди "гра з вогнем". Якщо ви бажаєте здоров’я собі та своїм близьким, будьте обережними! Не ризикуйте своїм життям! Грибник, як і сапер, може помилятися лише один раз!

Гніденко Юлія прес-служба У ДСНС у Житомирській області

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 397 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2025. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира