МНС звертається до мешканців міста щодо дотримання правил пожежної безпеки у період опалювального сезону

Звернення начальника Житомирського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до мешканців міста щодо дотримання правил пожежної безпеки у період опалювального сезону

Шановні мешканці міста!

Звертаюся до Вас з приводу різкого зростання кількості пожеж та їх трагічних наслідків на території міста Житомира. Незважаючи на запроваджені профілактичні заходи, з початку року на території міста сталося 198 пожеж. Вогонь забрав життя 7 осіб.

Пониження температури повітря відразу ж знайшло своє відображення на ситуації з пожежами. Як тільки перша осіння прохолода зазирнула у помешкання, люди почали діставати із схованок різні обігрівальні прилади і безжально випробовувати ними загальну електромережу та своє пожежонебезпечне везіння. Окрім приладів, що випускаються промисловістю, в експлуатації у населення знаходиться безліч електронагрівальних пристроїв кустарного, тобто саморобного виготовлення, часто зроблених без дотримання елементарних вимог пожежної безпеки. Єдина ціль, яка при цьому переслідується, це підвищення потужності електронагрівального приладу та отримання від нього максимальної кількості тепла. Все це в сукупності призводить до трагічних наслідків. Чомусь люди не хочуть усвідомити того, що власна безпека залежить тільки від них самих.

Враховуючи те, що опалювальний сезон тільки розпочався, а кількість пожеж невпинно зростає, Житомирський міський відділу Управління ДСНС України у Житомирській області закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті та нагадує основні вимоги експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення:

  1. Не вмикайте електричних приладів, що іскрять та перегріваються. Електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.
  2. Електронагрівальні прилади слід встановлювати на негорючій основі. Відстань від приладів опалення до ліжка, шафи та інших горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.
  3. Не використовуйте для обігріву приміщення саморобні електрообігрівачі, а лише фабричного виробництва.
  4. Забороняється користуватися піччю, в якій утворилися тріщини. Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу. Огляд стану печей і димоходів необхідно здійснювати не менше двох разів на рік.
  5. Біля кожної печі перед топковим отвором повинен бути металевий лист розміром не менше ніж 50 х 70 см.
  6. Суворо заборонено залишати без догляду увімкнені в електромережу електронагрівальні прилади, печі, що топляться, та ні в якому разі не поручати нагляд за ними дітям!
  7. Не забувайте провітрювати приміщення! Чадний газ підступній – не має запаху і кольору. Перші ознаки отруєння – хилить на сон, болить голова, сухість в очах та горлі.

Особливе прохання до батьків! Слідкуйте за дітьми! Постійно нагадуйте їм, що сірники – не іграшка, і ховайте їх в недоступних місцях. Зробіть усе, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе запобігти пожежі у вашій оселі!

З повагою, начальник Житомирського міського відділу

Управління ДСНС України у Житомирській області

підполковник служби цивільного захисту

А.В.Ільніцький

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 445 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира