Активісток FEMEN затримали і в Стамбулі

іЧотирьох активісток руху Femen затримали в четвер у Стамбулі турецькі правоохоронці - повідомляє ВВС

Українки влаштували акцію топлес-протесту біля історичної Ая-Софії з нагоди Міжнародного жіночого дня, щоби, за їхніми словами, привернути увагу до проблеми домашнього насильства в Туреччині і утисків прав жінок у традиційних мусульманських суспільствах.

Задля цього активістки Femen розмалювали собі обличчя кривавими плямами, синцями і ранами від опіків кислотою, імітуючи жертв домашнього насильства.

Речник міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров сказав, що українські дипломати з'ясовують обставини інциденту.

Він підтвердив, що після арешту в одному із найбільш людних місць Стамбула чотирьох активісток Femen відвезли до поліційного відділку.

Наразі невідомо, чи активісткам жіночого руху з України будуть висунуті звинувачення.
Проти насильства і секс-туризму

Приїзд українок з Femen, відомих своїми частими акціями роздягання задля політичних гасел, викликав великий інтерес турецьких ЗМІ.

Дівчата провели прес-конференцію в одному з торгових центрів Стамбула, де заявили, що їхня головна мета - "захист прав турецьких жінок", і анонсували захід на 8 березня, не уточнивши місце і час його проведення.

При цьому активістка руху Олександра Шевченко висловила сподівання, що "одного разу турецькі жінки сформують свій рух Femen і будуть проводити акції".

В розмові з кореспондентом турецького видання Hurriyet активістки підкреслили надмірну зацікавленість турецьких чоловіків секс-туризмом в Україні, зазначивши, що "ваші чоловіки ганьблять турецьких дівчат".

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 326 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира