Понад 10 млн. грн. потрібно на ремонт житомирської греблі на річці Тетерів

Понад 10 мільйонів гривень потрібно на ремонт житомирської греблі на річці Тетерів, передає "5 канал". Останні 15 років вона перебуває в аварійному стані. Час від часу гроші виділялися лише на латання дірок. Фахівці кажуть: без капітального ремонту дамба несе серйозну загрозу місту: у зоні підтоплення можуть опинитися десятки підприємств і майже дві сотні житлових будинків. 

Міську дамбу житомирець Олег Василенко може побачити з вікна власного будинку. Він живе біля самої річки вниз за течією. Пригадує: коли греблі на Тетереві не було, постійно потерпали від високої води.

Олег Василенко: "Тоді кожен рік вода стояла на подвір’ї, а будинки, які були трошки нижче, хазяї випливали з подвір’я човном на берег. Тоді кожен рік ми починали і закінчували тим, що збирали усі речі, які у нас були в хаті і в любий момент старалися втекти".

Дамбу збудували у 1965-му. Термін її експлуатації - 30 років. І щойно він сплив, фахівці визнали споруду аварійною і внесли її до реєстру об`єктів можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Нині гребля - вся у тріщинах. Якщо вона не витримає натиску води, це призведе до пошкодження сотень будівель, кажуть рятувальники.

Микола Дідківський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Житомирської міськради: "Це з десяток підприємств, це декілька споруд, це мережа водопостачання, це мережа газопостачання, це частково об’єкти енергетики, і порядку 160-ти будинків приватних, де проживають мешканці нашого міста".

Останні 15 років греблю лише латали. Нині ж, порахували місцеві еменесники, на ремонт потрібно понад 10 мільйонів гривень. Їх планують просити у профільного міністерства. Водночас комісія, яка обстежила дамбу, зробила висновок: цьогорічні весняні паводки їй не загрожують.

Сергій Будішевський, начальник відділу планування та дій у надзвичайних ситуаціях міської ради: "Рівні води в річках знаходяться нижче тих звичайних показників. В даний момент різкої весняної повені не очікується".

Житомирців - слова чиновників не заспокоюють.

Оксана Карпович, місцева мешканка: "Їм потрібно говорити, вони мають так говорити, заспокоювати люд".

Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, "5 канал"

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 360 гостей онлайн

Газета "Эхо" ("Відлуння") © 1989-2024. При використанні матеріалів сайту, посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на http://www.exo.net.ua є обов’язковим.
новости житомира