24 березня у рамках проведення в області місячника боротьби з туберкульозом, присвяченого всесвітньому та всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз, відбулася пряма телефонна лінія щодо його профілактики та лікування, повідомляє департамент охорони здоров’я облдержадміністрації
На дзвінки жителів області відповідала завідуюча диспансерним відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Людмила Касянюк. За словами лікаря, мешканців області здебільшого цікавили питання наявності та видачі протитуберкульозних препаратів ІІ ряду, консультування в Національному інституті фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, проведення додаткового обстеження. Зокрема йшлося про нове обстеження харкотиння Gene Xpert. При тому практично всі респонденти висловили занепокоєння щодо санаторно-курортного лікування.
- Справа в тім, - зазначила Людмила Касянюк, - що переважна більшість санаторіїв фтизіатричного профілю розташовані у Криму. Враховуючи сьогоднішню ситуацію, невідомо, чи зможуть наші співвітчизники цьогоріч пролікуватися у кримських оздоровницях. А тому я наполегливо всім рекомендую не зволікати та вже зараз отримати безкоштовні путівки на лікування до таких санаторіїв, як: «Ворохта», що на Прикарпатті, «Аркадія» та «Приморський» в Одеській області, «Лісова казка» та «Лісовий берег» на Житомирщині. Також раджу розпочинати санаторне оздоровлення вже зараз, а не відкладати його на літній період, який супроводжуватиметься ажіотажним попитом на путівки.
В цілому за даними 2013 року до обласного протитуберкульозного санаторію «Лісова казка» було направлено 892 особи, використання виділених путівок становить 77,2%. Недостатньо використовують путівки в таких районах: Романівський – 14%, Лугинський – 24%, Житомирський – 39%, Червоноармійський – 39%, Чуднівський – 44%, Коростенський – 48%, Олевський – 52%, Баранівський – 53%, Ємільчинський – 57%, м. Коростень – 51%,
В обласний протитуберкульозний санаторій «Лісовий берег» у 2013 році було направлено 910 дітей, використання виділених путівок становить 73,0%.
Недостатньо використовують дитячі путівки в Ружинському районі – 7%, Баранівському – 15%, Черняхівському – 18%, Брусилівському – 20%, Романівському – 22%, Олевському – 25%, Коростишівському – 31%, Ємільчинському – 46%, Лугинському – 47%.
Серед завдань, які стоять перед фтизіатричною службою області у 2014 році, насамперед, посилення роботи щодо направлення на санаторне лікування хворих на туберкульоз, які знаходяться на підтримуючій фазі лікування.
Довідково
У 2013 році протитуберкульозними закладами області зареєстровано 865 хворих на вперше діагностований туберкульоз, у т.ч. 18 хворих із установ пенітенціарної служби області.
Показник захворюваності на туберкульоз знизився на 1,7% і становить 68,1 на 100 тис. нас. проти 69,1 у 2012 році. В цілому по області зниження показника захворюваності на туберкульоз відмічається в 11 районах і двох містах, а саме: в Бердичівському, Брусилівському, Володарсько-Волинському, Коростенському, Овруцькому, Олевському, Попільнянському, Радомишльському, Ружинському, Червоноармійському, Черняхівському районах, м. Бердичеві та м. Житомирі.
Найвищий показник захворюваності на туберкульоз зареєстровано у Лугинському, Ємільчинському, Брусилівському, Коростишівському та Народицькому районах.