Головна ознака того, що стосунки мають щасливе майбутнє

6 липня у всьому свiтi вiдзначають  день поцiлунків.

Кажуть, що це свято  з"явилося, коли люди почали менше цiлуватись. А от медики й науковцi наполягають: поцiлунки є необхiдними для здоров"я. I вiдмовляти собi у такому задоволеннi не можна!
Про те, чому люди придiляють таке значення поцiлункам, "Доброму лікарю" розповiли Юрiй Гурженко, старший науковий спiвробiтник вiддiлу сексопатологiї та андрологiї Iнституту урологiї АМН України, та Микола Макарчук, професор, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедри фiзiологiї людини та тварини Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка.
-- Чому так багато уваги люди придiляють поцiлункам, що навіть
вигадали таке свято?
Ю. Гурженко: -- По-перше, поцiлунок виконує роль справжнього теста на здоров"я. Адже, цiлуючись, людина вiдчуває дихання свого партнера, запах феромонiв, смак губ. Якщо ж дихання не є свiжим та чистим, бажано спершу зайнятися своїм здоров"ям, а тодi вже приступати до поцiлункiв.
До речi, якщо чоловiк, обiймаючи жiнку, задумується над тим, чи варто її цiлувати, раджу завжди схилятися до першого варiанту. Не вiдмовляйте собi у задоволеннi! Як сказав один класик, поцiлунок нiколи не буває зайвим, але завжди буде тим,
чого бракуватиме.
М. Макарчук: -- Скажу бiльше, саме пiд час поцiлунку вiдбувається активацiя емоцiогенних зон. Мозок у цей момент оцiнює рiвень агресiї та бажання партнера, нiби скануючи людину. А головне, дозволяє визначити, чи пiдходить дана людина генетично.
-- Не секрет, що пари iз сiмейним стажем цiлуються менше за iнших. Може з часом проходить потреба у цьому?
Ю. Гурженко: -- Мушу визнати, що в нашiй країнi iснує проблема iнтимного характеру -- вiдсутнiсть елементарної сексуальної культури. Чимала частка чоловiкiв не любить витрачати час на прелюдiю в лiжку, вважаючи це непотрiбним. Через це поволi втрачається значимiсть поцiлунку.
Натомiсть поцiлунок виступає й тестом на якiсть сiмейного життя. Примiром, якщо жiнка, проводжаючи на роботу чоловiка, звикла цiлувати його, це свiдчить про те, що сiм"я iснує не лише на паперi. Тому не обдiляйте одне одного. Зрештою, не забувайте й про позитивний вплив на здоров"я вiд такого заняття. Адже слиннi
залози виробляють лiзоцим -- речовину, котра вбиває патогенну флору. Тож, якщо свого лiзоцину не вистачає, можна його позичити у коханої людини.
М. Макарчук: -- А ще пiд час такого заняття вiдбувається обмiн мiкрофлорою. Тож поцiлунки виконують роль такого собi тренажера для iмунної системи. Адже вони призводять до запуску процесiв утворення антитiл. Поцiлунки впливають i на роботу гормональної системи, у результатi чого в органiзмi збiльшується рiвень
окситоцину (гормон задоволення), i зменшується рiвень кортизону (гормон стресу). Тож, не лише коли вам добре, але й коли  погано, цiлуйтеся! I почуватиметесь краще.

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 87 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира