ЧОМУ ВОДА У ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШКАХ ВЛІТКУ СТАЄ ТОКСИЧНОЮ

Вода в ПЕТ тарі має обмежений термін зберігання, а сама тара місить поліетиленфталат

У своїй більшості на українському ринку питна вода представлена у пластикових пляшках (ПЕТ тара). В літній сезон, коли температура сягає більше +20 з пляшки починають виділятися токсичні хімічні речовини за умови неналежного зберігання. Як наслідок питна вода стає небезпечною для споживання. Про це розповіла Олена Сидоренко, експерт з якості та безпечності харчових продуктів, професор кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю КНТЕУ, під час прес-конференції в прес-центрі «Главкому».
«Я категорично проти реалізації питаної води у ПЕТ тарі. Така є недопустимою особливо в літній період. Зазвичай на пляшках пишуть, що зберігати треба за температури +15, +10 , тому що тому при високий температурах більше 20 градусів починається активна міграція небезпечні хімічні сполуки тари безпосередньо у воду. Така вода стає токсична. Я з жахом завжди спостерігаю місця реалізації фасованої води без належних умов, наприклад, на сонці. Там температура буде зашкалювати +40,+50. Тобто ми вже будемо мати не питну воду, а розчин хімічно небезпечних речовин», - певна О.Сидоренко.
«От ці фталати при порушенні температурних умов починають мігрувати. Утворюється формальдегід у тому числі. При механічних порушеннях, тобто під час транспортування пляшки можуть бути прим’яті, і також починається міграція хімічних речовин», - продовжує експерт.
На її думку, ПЕТ тару найкраще використовувати тільки у виключних випадках. Коли немає іншої можливості використати інший резервуара для води. Наприклад, ви пішли у подорож. Зрозуміло, що скляна пляшка додає ваги. Тому як варіант можна використати пластикову.
Колір тари теж має значення. Найбільш небезпечними є синього кольору. Але в кожному випадку, звісно, треба дивитися індивідуально. Але порада така: обирайте більш прозору та більш жорстку тару.
Експерт зауважила, що полікарбонатна тара є більш безпечна за ПЕТ пляшки для води.
«Це великі пляшки багаторазового використання.  Її використовують для доставки бутильованої води. Така є більш жорстка і витримує механічні навантаження та високі температури. Але вона не призначена для тривалого зберігання», - резюмувала Сидоренко.

Баннер
Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 124 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2020. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира