ПЕРША ЛЕДІ УКРАЇНИ ВІДКРИЛА ШКІЛЬНУ МЕДІАТЕКУ НА ЖИТОМИРЩИНІ

Дружина Президента України Марина Порошенко, перебуваючи 2 вересня разом із Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком

з робочим візитом у Житомирської області, відкрили новостворену Медіатеку у Житомирській інклюзивній школі № 28 ім. Івана Виговського. Саме у цій школі в травні цього року Марина Порошенко спільно з дирекцією запланувала переобладнати застарілу бібліотеку в Медіатеку. І впродовж 3 місяців під час літніх канікул у школі активно проводились роботи щодо створення сучасної бібліотеки, на обладнання якої були виділені кошти з міського бюджету. Тепер у ній є комп’ютери, інтерактивна дошка, телевізори, аби школярі мали можливість отримувати інформацію в зручному для них форматі.

Участь у відкритті цієї Медіатеки взяли також голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, міський голова м. Житомира Сергій Сухомлин, директор школи Янина Глінчевська і, звичайно ж, маленькі господарі цього навчального закладу, які вже активно опановують нові навички. Так учениця п’ятого класу Валерія Шарова ознайомила гостей, завдяки турботі яких, учні тепер мають більш сучасні можливості для розвитку, з роботою їхньої Медіатеки.

Дуже подобається в школі і 6-річній учениці другого класу Вікторії Седовій (на знімку дівчинку обіймає Марина Порошенко. - Авт.). На запитання, чи не важко їй навчатися, маленька школярка впевнено відповіла - не важко! Задоволені школою і батьки Вікторії Олександр Володимирович і Тетяна Олександрівна. Подобаються їм і спеціалісти, і директор закладу, яка втілює в школі усе новітнє. Між іншим, батько Вікторії пішов у школу в п’ять років.

- Проект по впровадженню нової форми освіти в усіх регіонах України, - зазначає Марина Порошенко, - проходить, на мою думку, дуже гарно. І я хочу подякувати за це і освітянам, і владі, і місцевому керівництву. Спілкуючись з батьками, чи з фахівцями – ми відчуваємо, що саме інклюзивна освіта давно вже назріле питання. Адже і батьки, і діти хочуть нових умов навчання, щоб отримувати якісну освіту, щоб це було зручно робити, щоб вони могли потрапити до тієї школи, яка їм подобається, яку вони вибрали самі, а не ту, яку їм нав’язують чи рекомендують.

У Житомирській області вже функціонує 6 медіатек, і до кінця навчального року, я переконана, ми матимемо зовсім іншу цифру. Адже сучасні бібліотеки –це не лише джерело знань, а й інтерактивний простір для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості. А з 1 вересня розпочинається впровадження нового проекту у школі – ресурсні кімнати. І медіатека, і ресурсна кімната привабливі за бюджетом: якщо медіатека в середньому коштує 375 тисяч гривень, то ресурсна кімната – 430 тисяч. Це реальні гроші, які можуть витратити місцеві бюджети. Можна підключити і соціально активний бізнес. Тому що це ми робимо для наших дітей, які використають дані новітні можливості для отримання кращих знань.

Геннадій Зубко також зауважив, що інклюзія (як відомо, в червні цього року Президент України підписав закон про інклюзивну освіту, завдяки якому діти з особливими освітніми потребами мають тепер кращий доступ до освіти. - Ред.) в останній рік набула лідерства серед державних програм.

- Уряд спростив умови,- сказав Віце-прем’єр-міністр, - для того, щоб в школах з’являлись медіатеки та ресурсні кімнати. Щоб максимальна кількість дітей з особливими потребами долучилась до навчального процесу у звичайній школі. Вже 9% шкіл України включились до інклюзивної освіти, а кількість дітей з особливими потребами у школах порівняно з минулим роком збільшилась на 56%. І це відбувається як у Житомирській області, так і в обласних центрах. Лідерами сьогодні є Київська, Волинська, Житомирська та Дніпропетровська області. Але дуже важливо, щоб це відбувалося по всій Україні!

Геннадій Зубко подякував також першій леді за особисту участь у провадженні проекту розвитку інклюзивної освіти. Подякувала Марині Порошенко за такий чудовий подарунок і директор школи.

- Ви нам на щастя! – сказала Яніна Анатоліївна, повідомивши, що цього року школа святкує ювілей.- Вчора перший дзвоник пролунав у нас у 25-те!

До речі, вже третій рік поспіль в Житомирській школі № 28 перебуватимуть діти з інклюзивним навчанням. У 2017-2018 році в школі навчатимуться за інклюзивною програмою 6 учнів: 4 учні – початкової школи, 1 п’ятикласник, 1 учень 7 класу. Для дітей з особливими потребами облаштований сучасний пандус, вони працюють з психологами, логопедом. Крім навчання, для дітей створена позитивна атмосфера зі сторони учасників навчального процесу. Як зазначив Геннадій Зубко, в цьому навчальному році в області буде функціонувати 171 школа з інклюзивним навчанням, в яких буде навчатиметься 323 дитини з особливим освітніми потребами.

Дружина Президента України також ознайомилася з ходом робіт з облаштування Медіатек у Хорошівській гімназії та в гуманітарній гімназії № 23 ім. М. Очерета, де облаштування сучасних шкільних бібліотек зараз на завершальному етапі. За словами Марини Порошенко, з нового навчального року в інклюзивних школах - учасниках пілотного проекту Благодійного фонду Порошенка розпочали свою роботу 68 Медіатек. «Сучасні бібліотеки є нормою в освітніх закладах світу і мають стати реальністю для українських шкіл. Адже це не лише джерело знань, а й інтерактивний простір для реалізації освітніх можливостей кожної дитини, враховуючи її індивідуальні особливості!»,- підкреслила дружина Президента України.

Увечері Марина Порошенко, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, керівництво області та міста відвідали градіозний гала-концерт, яким завершився проект Music Camp International (керівник Констанція Фортунато) у Житомирі. За умовами проекту 200 дітей віком 11 – 16 років, які вперше взялися за музичні інструменти, упродовж п’яти днів- з 28 серпня по 2 вересня вчилися виконувати класичну мелодію та опановували хоровий спів. І ось вони зі сцени Житомирського муздрамтеатру ім. Кочерги у супроводі симфонічного оркестру виконали шість пісень українською, англійською, іспанською та латинською мовами. На виконання кожної композиції зал реагував бурхливими оплесками, а після виконання пісень «Україна» та «Молитва за Україну» глядачі аплодували стоячи.

- За цей час вдалося розкрити безліч юних талантів. І хто знає, можливо хтось з них стане сучасним Мирославом Скориком, Володимиром Івасюком або Джамалою. Навчати дітей – це означає будувати майбутнє країни, зробити наших дітей захищеними та щасливими!- сказала Марина Порошенко.

До речі, Music Camp International діє в Україні вже 14 років. За цей час його учасниками стали 15 тисяч дітей з Києва, Одеси, Львова, Вінниці, Черкас, Запоріжжя, Чернівців та міста Стрий. У Житомирі музичний табір відбувся вперше.

І. ГРИЦЕНКО

ВІД РЕДАКЦІЇ ВИДАНЬ "ЭХО".

У нас в редакції не прийнято нав'язувати кореспондентам як і про що їм писати. Однак коли всі ми ознайомилися з написаним вище, то з'явилися запитання. І не прості. Вже в заголовку читаємо. "Перша леді України відкрила...." (а де ж, питається, був Віце-Прем'єр Г. Зубко?). Ось так наш журналіст на перше місце поставив не офіційно вищу за рангом особу - Віце-Прем'єр-Міністра Г. Зубка, а "першу леді" України М. Порошенко. Чому так? - запитуємо його. "А ви б бачили, як отой Зубко і інші чиновники крутилися навколо отієї "першої леді". Тому й поставив її першою...". Знайомимося з текстом далі. "Саме в цій школі в травні цього року Марина Порошенко спільно з дирекцією запланувала переобладнати застарілу бібліотеку в Медіатеку.., на обладнання якої були виділені кошти (ми так і чекали - з благодійного Фонду Порошенків. - Ред.), але... цитуємо далі: "з міського бюджету". Тобто, забрали від онкохворих дітей, від недостатньо обідаючих школярів і передали на Медіатеку.

Читаємо посередині публікації: "Подякувала М. Порошенко за такий чудовий подарунок і директор школи (який же це подарунок від "першої леді", коли він відбувся не з мільярдних надбань родини Порошенків, а з нашого куцого житомирського міського бюджету. - Ред.).

І ще про таке. До нас в редакцію останнім часом усе частіше звертаються наші читачі з одним єдиним запитанням: чому це Президент так часто відкриває (перерізає стрічки) при відкритті абсолютно не грандіозних об'єктів, а таких собі, другорядних? Ми всім таким відповідаємо: а ви направте таке запитання на сайт Президента і нехай він сам вам, або його Адміністрація, нададуть вичерпну відповідь...

 

 

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 74 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира