ЯК ОТРИМАТИ ПІЛЬГОВИЙ КРЕДИТ НА БУДІВНИЦТВО ЧИ ПРИДБАННЯ ЖИТЛА В СЕЛІ?

Якщо ви мрієте побудувати будинок у селі чи придбати його або реконструювати той, що у вас є, але на це вкрай не вистачає грошей, можна скористатися державною програмою "Власний дім".

Це програма пільгового кредитування індивідуальних забудовників на селі на будівництво, придбання, реконструкцію (добудову) житла під 3% річних терміном до 30 років.

А на підведення мереж до будинку кредит надається терміном до двох років. Багатодітним сім’ям, у яких троє і більше дітей, надається безвідсотковий кредит.
Згідно з вимогами законодавства, програмою можуть скористатися громадяни України - жителі нашої області, які постійно проживають, будуються та працюють у сільській місцевості у межах сіл і селищ.
- У 2017 році жителям сільської місцевості обласною комісією було погоджено 23 пільгові кредити на загальну суму 3 млн 605 тис. грн, - розповідає директор комунального підприємства "Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі" Житомирської обласної ради Ігор Потапчук. - А в цьому році вже чотири жителі області подали документи на придбання житла за допомогою програми "Власний дім".
Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності і не може перевищувати кошторисної вартості об'єкта кредитування. В цілому мова йде про наступні розміри кредиту:
до 300 тисяч гривень - для спорудження нового житлового будинку, до 200 тисяч гривень - для придбання житла, до 150 тисяч гривень - для реконструкції (ремонту) житлового будинку або добудови житлового об'єкта незавершеного будівництва, до 50 тисяч гривень - для спорудження інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій.
У цьому році на реалізацію програми у державному бюджеті передбачено 1 млн 300 тис. грн та в обласному - 2 млн 350 тис. грн.
Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, який ініціював збільшення сум під пільгове кредитування будівництва на селі, в минулому році оглянув програму "Власний дім", так би мовити, в дії у Ружині, де тепер мешкає сім'я Тищуків. Подружжя взяло пільговий кредит в рамках програми на суму 150 тисяч гривень під 3% річних на 10 років для придбання житла. Кожного місяця вони вносять платіж у розмірі 1650 гривень і стверджують, що це їм цілком по силах.
- Ми пропонуємо жителям сільської місцевості вигідні кредити на житло, - говорить Ігор Гундич. - Крім того, вони можуть поставити собі сонячні батареї і отримати відшкодування з обласного бюджету. Підтримуємо і розвиток господарств населення - надаємо компенсації за доїльні апарати і збільшення поголів'я корів. Для тих, хто хоче жити і працювати в селі, є всі можливості для цього і підтримка.
Щоб взяти участь у програмі, треба передати до фонду перелік документів, які розлядає спеціальна комісія.
За детальною інформацією можна звернутися до "Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі" за адресою: майдан Корольова, 12, каб. 510, 512 або за телефоном (0412) 42-16-06.

Юлия МЕЛЬНИЧУК

 


Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 151 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира