ПИСАТИ МОВОЮ ПРАВДИ, АЛЕ НЕ ВОРОЖНЕЧІ

Журналісти - учасники семінару-тренінгу "Ефективне висвітлення питань гендерної рівності у регіональних медіа"

що відбувся у Бучі під Києвом, три дні вивчали й обговорювали новітні методи висвітлення найболючіших тем сьогодення, які можуть впливати на формування громадської думки у суспільстві.

Цей захід, організований за підтримки ЮНЕСКО, вели голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, президент Академії української преси доктор філологічних наук, професор Валерій Іванов, член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський і генеральний секретар Асоціації спортивних журналістів України, доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анастасія Волобуєва.
Гендерна рівність, тобто однакові можливості для чоловіків і жінок, їхні рівні права й обов’язки при утвердженні в демократичному суспільстві - не просто вимога часу. Україна вливається в сім’ю народів Європи. Тому нам треба навчитися європейських правил життя і поведінки, так пояснив тему тренінгу професор Валерій Іванов.
Іншою, не менш актуальною для вітчизняних засобів масової інформації нині є проблеми захисту прав журналістів, їхньої фізичної безпеки та боротьби з безкарністю, наголосив у своїй лекції голова НСЖУ Сергій Томіленко. Наводячи жахливі, обурливі факти загибелі журналістів, їх побиття під час виконання службових обов’язків і млявої реакції на ці злочини правоохоронних органів, Сергій Антонович раз по раз вибачався і виходив у коридор. Його мобільний телефон не вгавав: того ранку велика група людей у поліцейській формі й цивільних осіб у балаклавах захопила у Києві приміщення опозиційних медіа "Радио Вести" і редакції газети "Вести", заляпала фарбою відеокамери, не пускала на роботу журналістів і застосувала проти них сльозогінний газ. І Томіленку довелося відповідати на дзвінки різних медіа, які цікавилися позицією спілки.
На жаль, влада, повідомив очільник спілки, не виконує своїх обіцянок щодо розкриття злочинів проти ЗМІ або ж, можна сказати, імітує роботу з їх розкриття з кінцевим нульовим результатом. Щоб перед виборами медіа менше критикували її і були слухнянішими, вона невгодні ЗМІ знищує, збирається розколоти журналістську спільноту, створивши нову громадську організацію - так звану Конфедерацію патріотичних журналістів, які писатимуть лише про "успіхи і здобутки" влади. Виходить, якщо журналіст критикує урядовця-корупціонера чи інші якісь недоліки і прорахунки тих, хто відповідальний за долю держави, він уже не патріот, а "рука Кремля"?
Звичайно ж, учасники тренінгу не могли обминути і таку болючу тему, як робота журналістів в умовах воєнного конфлікту на Сході України. Як припинити братовбивство? Як визволити військових і цивільних українців, які перебувають у полоні у сепаратистів? Учасники тренінгу дійшли спільної думки, що якщо прагнемо миру і якнайшвидшого визволення заручників, журналісти не повинні використовувати в своїх публікаціях зайвих емоцій та образ, розпалювати істерію і ворожнечу. Пам’ятаймо, що Путін і Росія - все-таки різні речі, а сепаратисти Донбасу незалежно від того, які вони мають паспорти, все одно наші співвітчизники, громадяни України, з якими треба вести діалог і прагнути порозуміння. Це означає, що писати всю гірку і страшну правду про події на Сході треба не мовою ворожнечі і ненависті, а мовою правди і болю.

Володимир ШУНЕВИЧ, учасник семінару-тренінгу від видань газети «Эхо»,
Київ - Житомир

 

Баннер
Баннер

Лента новостей

сейчас на сайте

Сейчас 125 гостей онлайн

Газета "Эхо" © 1989-2018. При любом использовании материалов сайта ссылка (для интернет-изданий - гиперссылка) на на http://www.exo.net.ua обязательна
новости житомира